(067) 293-11-00
Порівняння Улюблені(0)
Показано 1 по 4 з 4 (Всього сторінок 1)

Гітара - один з найпопулярніших музичних інструментів, який пройшов довгий еволюційний шлях. Його конструкція одночасно проста і складна, а кожна навіть найменша деталь відіграє важливу роль у формуванні звуку. Одна з них - поріжки, які застосовуються для правильного розміщення струн і визначення мензури кожної конкретної моделі інструменту. Купити поріжок для гітари можна окремо і встановити його на інструмент самостійно. Для цього не потрібна кваліфікація майстра відповідного напряму підготовки.

Поріжки гітарні бувають двох типів: нижні та верхні. Верхні поріжки встановлюються на грифі в тому місці, де він переходить в голову, а нижній - на спеціальній підставці на корпусі інструменту. Відстань між поріжками визначає мензуру гітари.

Замість нижніх поріжків часто використовуються так звані сідла, які дозволяють індивідуально регулювати довжину кожної струни. Ціна поріжків простої конструкції відрізняється від вартості сідел.

Поріжки гітарні це вузька смужка, виготовлену з певного матеріалу, з розточеними під струни жолобками. Сьогодні їх виготовляють переважно з пластика, слонової кістки або дерева. Всі ці матеріали мають хороші акустичні властивості і не роблять поганого впливу на якість звучання інструменту. Ціна поріжка визначається як матеріалом (слонова кістка природним чином дорожче пластику), так і брендом виробником. Самі бюджетні моделі - з пластика.

Поріжки традиційно є знімною деталлю, проте деякі музиканти воліють їх приклеювати, щоб не виникало складнощів при установці струн. Фіксація їх не впливає на характер звучання інструмента, а стосується більше зручності і особистих переваг конкретного музиканта.