Палички для ударних інструментів: вибираємо найкращий варіант
Сьогодні доволі популярним захопленням серед дітей та дорослих є гра на ударних музичних інструментах. Для цього використовуються не лише барабани, перкусії, металофони різних видів, а й спеціальні палички для них. Палички є продовженням руки того, хто грає, вони передають енергію на пластину та створюють звук.
Купити барабанні палички можна у нашому інтернет-магазині у Києві чи інших міста України. У нас приємні ціни, великий вибір, грамотні консультанти та висока якість товару.
Барабанні палички та їхня анатомія
У сучасному вигляді барабанні палички з'явилися у 1963 році. Тоді відомий ударник Еверет Ферс запропонував робити ідентичні ударні аксесуари за певними критеріями, щоб вони допомагали витягувати різні звуки по тембру і тональності в будь-якій країні.
Сьогодні роблять барабанні палички із дерева, частково інших матеріалів. Іноді наконечник створюється із пружної штучної речовини, а основна частина – з дерева.
Якщо розглядати модель паличок, то вони складаються з комеля, тіла, плеча і наконечника. Комель є точкою балансу барабанної палички, тіло - це місце хвата. Наконечником називають завужену ділянку палички і найчастіше саме цією частиною проводять удари по тарілках. Саме форма і довжина плеча впливає на звучання і поведінку палиці. При короткому плечі барабанні палички мають більш тривалий термін служби, за рахунок того, що їх набагато складніше зламати. Однак ці палички вважаються важкокерованими, так як мають малий відскік.
Плече використовується для ударів (окремих або при чергуванні з ударами наконечником для ведення ритму). Шийка з'єднує закінчення та плече, допомагає зрозуміти, де саме починається один елемент палички та закінчується інший. Сама ж крайня частина — різного розміру, форми, найчастіше служить для ударів.
Тож, підсумуємо: барабанні палички використовуються для гри на ударних інструментах. Зазвичай виготовляються з дерева (клен, ліщина, дуб, граб, бук). Існують також моделі, зроблені цілком або частково зі штучних матеріалів - поліуретан, алюміній, карбон і ін. Часто зустрічаються випадки виготовлення зі штучних матеріалів наконечника палички, в той час як "тіло" палички залишається дерев'яним. Зараз все популярнішими стають нейлонові наконечники, за рахунок своїх виняткових характеристик зносостійкості.
Розрізняють кілька форм наконечників:
- Гострий. Такі барабанні палички роблять середній за наповненням звук, не дуже акцентований, чудово підійдуть для музикантів-початківців.
- Круглий. Підійде для роботи в студії, гри в оркестрі, використовується для ударів під кутом, яскравого та чіткого звуку. Краще купувати для професіоналів, тому що помилки у грі одразу стануть помітними.
- Бочечка. Барабанні палички такого типу купують для легкого року, джазу. Вони мають велику площу контакту з тарілками, створюють наповнений звук з великим фокусом.
- Циліндричний. Універсальна модель барабанної палички для тих, хто грає різну музику. Так само добре підійде для року, попмузики, джазу тощо. Створює гучний і потужний звук, ритм.
- Оливкова. Ці барабанні палички купують музиканти активних стилів, які вимагають багато частих ударів. Також вони підійдуть для постановки рук.
Крім названих варіантів також є овальні наконечники, у вигляді краплі або жолудя. Вибираючи барабанні палички, важливо враховувати їхню конструкцію, форму, тому що від цього залежатиме звучання і, відповідно, стиль виконання.
Барабанні палички: особливості вибору
Барабанні палички грають дуже важливу роль при грі на ударних інструментах, адже при їх відсутності справжньої, повноцінної гри просто не вийде.
Є кілька факторів, на які слід звернути увагу перед купівлею поличок:
- Особливості матеріалу. Тут важлива порода дерева (дуб, бук, горіх і т.д.), його властивості. Фактура дерева не має бути помітною, твердіші моделі прослужать довше, вони не деформуватимуться з часом, дадуть яскравий тон.
- Обробка. Після остаточної обробки барабанні палички можуть бути: поліровані, покриті лаком, відшліфовані. Тут потрібно вибирати, відштовхуючись від ваших уподобань. Блискучі лаковані моделі можуть вислизати, тому не всі музиканти їх люблять, віддаючи перевагу шліфованим варіантам.
- Довжина. Палички барабанні продаються різного розміру, важливо підібрати відповідний саме для вас. Для цього виміряйте відстань від внутрішньої точки згину вашого ліктя до кінця безіменного пальця. Саме така довжина допоможе витягувати з інструменту найкращі звуки і комфортно лежатиме в руці.
- Зручність. Важливо, щоб було комфортно тримати барабанні палички. Тяжкі моделі роблять звук більш гучним і глухим. Їх рекомендують брати початківцям, тому що вони приховують помилки. Легкі барабанні палички підійдуть професіоналам. Перед тим, як купити товар, ознайомтеся з усіма його параметрами, у тому числі зі щільністю, поглинанням віддачі тощо. Краще перебрати кілька, потримати у руках.
При виборі має значення маркування барабанних паличок. Цифри та літери повідомляють про розмір та особливості використання.
Цифри маркування говорять про діаметр палички. Чим більші показники товщини, тим меншою цифрою вони будуть позначені. Літери ж раніше означали стиль гри, проте сьогодні мають інше значення.
Моделі S створювалися для вулиці (оркестрів), передбачалося, що вони гратимуть із великою потужністю, витягуючи гучні звуки. Дані палички великі за діаметром.
Моделі В робили для симфонічних оркестрів, які грають у приміщенні. Вони довгі, призначені для отримання гучного і акцентованого звуку. Саме модель 2В рекомендується фахівцями для навчання барабанщиків.
Модель А спочатку робилася для вуличних музикантів, які грали танцювальні композиції, веселі та активні. Ці барабанні палички тонкі, допомагають зробити звук м'яким і тихим, підходять для джазу, попмузики.
Купуємо барабанні палички, щітки тощо
Бачимо, що варіантів таких аксесуарів для барабанів багато: вони відрізняються за матеріалом, розміром, формою окремих частин, маркуванням тощо. Щоб підібрати оптимальну модель, важливо зважати на всі ці особливості.
Купити барабанні палички ви зможете у нашому інтернет-магазині, який пропонує широкий асортимент музичних товарів. У нас є не тільки барабанні палички класичних зразків, але й вироби для бас-барабана, барабанні щітки, палички для цимбал, палички для перкусії, металофону тощо. Всі вони відрізняються відмінною якістю та приємними цінами.
Причини вибрати саме нас для купівлі паличок: швидке обслуговування, можливість отримання консультації телефоном, наявність великої кількості моделей, доставка по Україні.
Щітки для барабанів
В таких популярних стилях музики як блюз, свінг або джаз часто використовуються щітки для барабанів - це пристосування, яке складається з рукоятки і тонких прутів, прикріплених до неї. Прути бувають як пластиковими, так і металевими, а рукоятки - дерев'яними з пластиковим або гумовим покриттям. Завдяки щіткам музиканти зможуть домогтися більш розсипчастого, витонченого звучання, ніж з барабанними паличками. Сьогодні існує кілька типів "хвата" при грі на ударних музичних інструментах щітками. Найбільш поширений - традиційний хват, який повністю аналогічний хвату класичних барабанних паличок.
Перш за все, один від одного щітки відрізняються матеріалами і розмірами. Деякі моделі можуть мати пластикову ручку, інші - дерев'яну. Сама щетина виготовляється як з металу, так і з різних штучних матеріалів, наприклад, з пластмаси. Більшість сучасних виробників щіток можуть запропонувати складаються вироби, щетина у яких може "забиратися" в корпус по закінченню гри.