Кілки для гітар: як правильно вибрати та купити
Кілки для гітар є невіддільною, якщо не найважливішою частиною інструменту, після струн. Простий і невеликий на вигляд аксесуар із пластику або металу виконує найважливішу функцію — регулювання натягу всіх гітарних струн. Часто сила натягу перевищує навіть 70 кг, а тому важливо звернути увагу на якість фурнітури та її особливості. А в магазині Трембіта ви знайдете широкий асортимент колків на будь-який смак.
Для чого потрібні кілки для гітар
Кілки у гітари є маленьким доповненням, яке в народі називають натягувачем. Принцип його полягає в так званому черв'ячному механізмі. Складаються кілки із зовнішнього капелюшка, системи-черв'яка та штока, що відповідає за намотування нейлонових або металевих струн.
Завдяки капелюшку забезпечується момент кручення, який переходить безпосередньо до редуктора. Після цього він передається на шток, на який і відбувається намотування струн. При цьому цей вид механізму не має ходу у зворотний бік, що дозволяє струнам не розмотуватися під силою натягу.
Гітарні кілки відповідають не лише за утримання основного елемента, а й за його налаштування. З їхньою допомогою визначається звучання, можна проводити експерименти з ладом. Крім того, фурнітура дозволяє простіше і швидше займатися підстроюванням інструменту та підтяжкою його деталей.
Сучасні види гітарних колків
Традиційно гітарна фурнітура поділяється на два основні види — відкритого та закритого типу, що відрізняються між собою методикою приховування механізму. Закриті кілки мають додаткову рамку, яка убезпечує начинку від пилу та бруду, пошкодження. Відкриті цієї рамки не мають, при цьому нічим не приховують внутрішній черв'ячний механізм.
Стандартно кілки для гітар поділяються на такі види:
- для класичного інструменту: відрізняються матеріалом виробництва. Класична гітара стандартно має струни з нейлону, яким притаманний зменшений рівень натяжки. Тому такі кілки, як правило, пластикові, мають відкритий тип, що дозволяє бачити на власні очі всі технічні особливості фурнітури;
- для акустичного інструменту: такий вид аксесуара створений з металу, оскільки стикається з відповідними, міцними струнами. Найчастіше мають закритий вигляд, відрізняються способами кріплення залежно від виробника;
- для електрогітари: кілки на гітару, ідентичні акустичному типу, також мають закритий вигляд і виготовляються з міцного металу;
- для бас-гітари: відрізняються від інших варіантів візуально, оскільки мають збільшені габарити. Виготовляються з металу, оснащуються більшими та практичними ручками. Тип може бути будь-який — відкритий чи закритий;
- для безголових інструментів: окремий вид аксесуара, який відрізняється фіксацією на бридж, а також має отвори для струн.
Окремо необхідно розглядати такий вид аксесуара, як локовий. Від інших він відрізняється наявністю механізму, що забезпечує "замикання" гітарної струни всередині. Це дозволяє уникнути необхідності накручування струн на кріплення, внаслідок чого утримувати інструмент простіше та зручніше. Купити такі кілки можна за вищою ціною, проте вони також відрізняються підвищеним індексом надійності.
Як правильно вибрати кілки для гітар та доглядати за ними
Перш ніж купити гітарні кілки, варто врахувати їхні види, особливості, а також кілька важливих нюансів.
Для підбору якісної фурнітури зверніть увагу на такі нюанси та поради:
- Передатне число повинно мати мінімальне значення, що в майбутньому дозволить налаштовувати музичний інструмент.
- Для швидої заміни гітарних струн, а також якісного їх утримання краще підбирати локові кілки.
- Поступово розподілити силу тиску на струни інструменту допоможуть кілки, які мають можливість внесення змін у висоту штока.
- Якщо кілки для гітар беруться під заміну попереднім — краще підбирати такі самі, схожі як візуально, так і за характеристиками.
- Найбільш простими колками щодо кріплення будуть ті, які не мають затяжних гвинтів і не вимагають додаткового свердління та загвинчування.
- Метод фіксування струни може бути через отвір або внутрішню частину фурнітури, що впливає на практичність застосування.
Не лише вибору колків для гітар варто приділяти увагу, а й особливостям догляду за ними. На регулярній основі необхідно перевіряти виріб та прочищати його від бруду та пилу. Для цього буде потрібна спеціальна щіточка з м'якою щетиною. Рекомендується робити це раз на кілька місяців.
Кожні пів року кілки необхідно змащувати, щоб покращити плавність ходу, а також продовжити термін служби фурнітури. Потрібно перевіряти та підтягувати гвинти, уникаючи їхнього розтягування та появи просадок.
Купити кілки на гітару у магазині Трембіта
Купити аксесуари та музичні інструменти можна не тільки в онлайн-версії магазину, але й безпосередньо відвідавши наші офлайн-точки. Ось уже понад сотню років магазини Трембіта та Орфей, розміщені у Львові, дають змогу обзавестися всім необхідним для творчості.
У нас ви зможете купити кілки на гітару від провідних світових виробників, таких як Dr.Parts, Fender, Maxtone, Paxphil та інші. Ми пропонуємо тільки оригінальну продукцію, яка відрізняється доступною ціною та високою якістю виконання.
Пропонуємо ми також якісну консультацію, всю необхідну інформацію про інструменти та фурнітуру, а також швидку доставку по Україні.