Комбік: гітарний підсилювач для любителів та професіоналів
Сучасні музиканти мають у своєму розпорядженні велику кількість музичних інструментів та різноманітного обладнання. Це дозволяє створювати музику різних стилів та напрямків. Одним із популярних приладів є комбік. Він представляє собою електронний підсилювач, який використовується разом з електронними музичними інструментами, зокрема, електрогітарами.
Коли виникли перші комбопідсилювачі?
Назва таких приладів обумовлена тим, що вони представляють собою комбінацію зовнішнього підсилювача, а також підсилювача потужності з колонками. Усе це об’єднане в одному корпусі. Перші музичні підсилювачі були винайдені для підсилення звуку гітар. Це сталося десь на початку 30-х років 20 ст., коли з’явилися електролітичні конденсатори та випрямителі ламп, які дозволили сконструювати економічний блок живлення. Спочатку такі пристрої використовувалися з метою підсилення звуку акустичних гітар, а потім уже й електричних. Пізніше комбіки стали доповнюватися різними компонентами, які дозволяли отримувати звуки високої якості.
Основні форми комбіків
Усі комбопідсилювачі мають одне або декілька стандартних гнізд входу під формат «джек 6.3», іноді вхід для мікрофону, гніздо для виходу навушників, регулятори низьких, середніх та високих частот, регулятори гучності, перемикач із чистого звуку на перевантаження. Комбіки для гітар існують у двох основних формах:
- комбіновані (комбо) мають електронну схему підсилення та акустичну відтворюючу систему в одному корпусі;
- в іншій формі підсилювач розташований в окремому корпусі та підключається до акустичної системи за допомогою дроту. Окремий підсилювач називається голова, а акустична система — кабінет.
Сучасні гітарні підсилювачі представлені традиційними ламповими моделями, а також напівпровідниковими. Деякі виробники пропонують також і гібридні моделі. Співвідношення та популярність різних приладів на ринках у різних країнах неоднакова. Так, наприклад, багато хто з гітаристів надає перевагу саме ламповим моделям, оскільки вони дозволяють отримати теплий природний звук. Також простота конструкції лампових комбіків дозволяє їх ремонтувати дешево та без зусиль. Практично будь-яку несправність такого підсилювача (окрім силового та вихідного трансформаторів) можна усунути навіть у польових умовах.
Напівпровідникові (транзисторні) комбопідсилювачі мають доступну ціну, а також відрізняються надійністю. Завдяки низькому вихідному опору вони легко стикуються з будь-якими низькоомними гучномовцями. Але через те, що звук у транзисторних комбіків не такий живий, як у лампових, то їх використовують переважно професіонали для бас-гітар.
Гібридні моделі поєднали в собі переваги і лампових, і напівпровідникових моделей. У них підсилювачі потужності збудовані з використанням транзисторів, а преампи — на лампах. Вони також користуються попитом і серед професіоналів, і серед любителів, а купити такі комбіки можна недорого.
Сучасні цифрові підсилювачі ще називають моделюючими. Вони були сконструйовані завдяки появі мікропроцесорів та цифровій обробці сигналів. Комбіки здатні симулювати звуки багатьох лампових підсилювачів без використання ламп у схемах. Варто відзначити й недолік таких комбіків. Він полягає в тому, що під час цифрової обробки сигналу втрачаються деякі відтінки та нюанси звучання гітар. При цьому саме звучання залишається досить гарним.
Як вибрати потрібний комбік?
В інтернет-магазині музичних інструментів tos.in.ua, який представлений офлайновими точками продажу «Трембіта» та «Орфей», можна купити комбіки, що відрізняються функціональністю та надійністю. Професійні музиканти, звичайно ж, уже добре знають і власні потреби, і всі особливості різних моделей комбопідсилювачів. Тому їм буде неважко вибрати потрібний комбік. А от новачкам варто врахувати такі особливості:
- потужність: це одна з найголовніших характеристик комбіків для гітар. Якщо вам потрібен комбопідсилювач для домашньої гри, то для цього буде достатньо 10-30 Вт потужності. Крім того, такі комбіки мають невеликий розмір та зручні в транспортуванні. Підсилювачі на 50-150 Вт використовуються в студіях під час репетицій, а для концертів необхідні прилади потужністю 1-2 кВт;
- вартість: якщо ви хочете недорого купити комбік хорошої якості, то варто звернути увагу на транзисторні моделі. Такого приладу буде достатньо для музиканта-початківця, оскільки на даному етапі головне — це техніка гри. Але якщо все ж значення має якість звуку, то варто витратитися на ламповий комбік;
- бренд: також важливий критерій вибору. Найбільшою популярністю користаються комбіки таких виробників, як Fender, Marshall, Ibanez, Roland, Fishman, Yamaha та ін. Вони відомі високою якістю звуку, підходять для блюзу, фолку, джазу, року та інших напрямів.
Ми прагнемо не просто продати вам музичні інструменти та інше обладнання, а хочемо допомогти підібрати все необхідне для того, щоби ви змогли втілити свої найзаповітніші мрії. У нас можна придбати комбіки за низькими цінами. Завітайте в наші магазини у Львові або ми надішлемо все необхідне вам у Київ та інші міста України.