Скрипка - інструмент, який вчить витонченості
Скрипка - струнний музичний інструмент, звук на якому отримується за допомогою смичка. Щодо походження скрипки немає жодних точних відомостей. За однією з теорій вона є онукою арабського ребаба і німецької роти, які стали прототипами віоли. А вже по її прикладу й була зроблена перша скрипка. Важко сказати точний час її виникнення, але можна бути впевненим, що це приблизно кінець 15 - початок 16 століть. Спершу ними займались італійські майстри, які працювали над створенням віол, а з часом з’явилися люди, що спеціалізувалися виключно на скрипках.
Одним з перших був італієць Гаспаро Бертолотті, саме він почав створювати скрипки відомих нам форм та звучання. Та, мабуть, найбільший внесок у розвиток скрипки зробили кремонські майстри, яких очолював Андреа Аматі.
Вони поставили перед собою дуже складну ціль - зробити звучання скрипки моделлю людського голосу, їм вдалось досягти більшої глибини тембра. Скрипка стала ніжнішою, а смичок скрипаля почав грати на найтонших струнах людської душі. Але впродовж доволі довгого періоду скрипку не сприймали серйозно, її вважали інструментом ярмарок і трактирів.
Так тривало аж до другої половини 17 століття, часу, коли за скрипку взявся майстер, ім’я якого відоме навіть далеким від музики людям - Антоніо Страдіварі. Скрипки його роботи до цього часу вважаються одними з найкращих, сам Паганіні володів скрипкою Страдіварі. Всі таємниці цих знаменитих скрипок досі не розгадані.
Фундатором мистецької гри на скрипці називають Арканджело Кореллі; потім йдуть Тореллі, Локателлі, Тартіні. Непереоціненний внесок для розвитку скрипки зробив композитор і скрипаль Вівальді, який написав перший концерт для скрипки. В сучасному оркестрі скрипалі відіграють велику роль, вони можуть складати 30% від загального складу. Вибір скрипки тяжке завдання, ми допоможемо вам підібрати скрипку в залежності від ваших уподобань і потреб.
Скрипка: тяжкий вибір, але ідеальний результат
Сучасний скрипковий ринок повний недорогих варіантів для новачків і розкішних скрипок з глибоким звучанням для професіоналів цієї хвилюючої справи. При виборі скрипки слід звертати увагу на її розміри. Класичними розмірами для скрипки є від 1/16 до 4/4. Найбільший розмір 4/4 підходить для дорослої людини високого зросту, а якщо ви невисокі, або шукаєте скрипку для дитини, то, відповідно, слід підбирати інструмент меншого розміру. Аби впевнитись, що скрипка підходить вам за розміром слід поставити інструмент на ліве плече і витягнути вашу ліву руку вперед, розслабивши її. Головка скрипки має легко лежати в руці і доходити до середини долоні, а ваша лівиця- вільно тримати завиток скрипки.
Дуже важливим для звучання є те, з якого матеріалу зроблений інструмент. Назвати чітко дерево з якого краще купувати скрипку не можна, адже це настільки вибагливий інструмент, що всі його частини майструють з різних порід. Наприклад, для верхньої деки чудово підходить ялина. У неї дуже хороша пружність, що дозволяє добиватись прекрасного звучання басових нот. Нижня дека, навпаки відповідає за високі ноти, найкращим матеріалом для забезпечення цього вважають клен. Для грифу традиційним матеріалом є полісандрове дерево.
В наші часи найчастіше для виготовлення скрипок використовують фанеру, адже вона вимагає найменше догляду і дає можливість зробити скрипку більш доступною. До того ж скрипки з фанери потребують меншого догляду, аніж інструмент з масиву.
При виборі скрипки уважно огляньте її гриф, там не повинно бути жодних дефектів. Лакове покриття має бути ідеальним, без неоднорідностей чи різниці в кольорі, адже скрипка є дуже ніжним інструментом і кожна дрібниця впливає на звук.
Нові технології на ринку скрипок
Сучасному музиканту тепер доступна електроскрипка. У цього інструмента звук передається так само, але звучить не корпус, а п’єзоелемент, що знаходиться під підставкою. Він перетворює механічні коливання струн на електричний сигнал, який передається на звукопідсилюючі прилади, або на навушники. З самого початку звук електроскрипки не такий живий, як у класичної, але у неї є можливість обробки звуку різноманітними ефектами, що робить її можливості дуже широкими.
Саме ця властивість електроскрипки робить її привабливою для виконавців музики у таких жанрах, як рок, кантрі, джаз, метал. Хоча класичні музиканти теж нерідко використовують електроскрипку для домашніх репетицій, адже можливість просто під’єднати її до навушників дозволяє грати у будь який час доби, не переживаючи через сусідів.
Недорого і якісно: де купити скрипку?
Купити скрипку зараз не проблема, але такий широкий вибір може легко заплутати і збити з пантелику. Тож найкраще робити це в спеціалізованих музичних крамницях, наприклад, у львівському магазині “Трембіта”, який відомий широким асортиментом скрипок найвищої якості, які можна придбати за доступною ціною, та доброзичливим і компетентним персоналом, що з радістю допоможе підібрати скрипку саме для вас.