Ударні інструменти: для музики з настроєм
Ударні інструменти є численними та різноманітними. Чимала частка музичних композицій включає їхнє звучання, тому вони наявні в складі переважної більшості колективів. Ми пропонуємо різні їхні версії, починаючи від найпростіших, з якими впорається навіть дитина, як-от ксилофон чи перкусійний набір, та закінчуючи складними барабанними установками, призначеними для професійних виступів. У каталозі наявні також ударні інструменти різних народів світу та культур. Окрім них є ще й додаткові компоненти: стійки для тарілок, стільці, засоби для чищення тощо.
Ударні інструменти для професійних музикантів
Ударні інструменти, які представлені в каталозі, можна умовно поділити на акустичні та електронні. Отримання звуку в акустичних моделях відбувається завдяки мембрані, що натягнута на корпус, а у цифрових (електронних) — дотик до мембрани трансформується в електронний звук.
Стандартна акустична барабанна установка складається з кількох типів барабанів та компонентів:
- великий бас-барабан із педаллю;
- малий барабан;
- набір із трьох том-томів (високого, низького та для підлоги);
- комплект металевих тарілок;
- барабанні палички та щітки;
- стійки, рами для кріплення елементів установки;
- стілець для барабанщика.
У різних виконавців може бути свій набір ударних інструментів та складників, тому стандартний комплект можна доповнити, замовивши необхідні складники в нашому каталозі. Варто зазначити, що кількість та різновиди барабанів електронної установки практично не відрізняється від акустичного аналога. Але ми рекомендуємо саме цифрові версії для навчання чи любителів гри на ударних інструментах. Річ у тім, що електронна установка є компактною, легкою та не такою шумною, особливо, якщо грати в навушниках. Лідерами з виробництва якісного акустичного ударного інструмента є японські корпорації TAMA та YAMAHA. Не менш цікавими є вироби MAPEX, MAXTONE, MEDELI, які пропонують і інші інструменти.
Ударні інструменти з перкусією
Особлива категорія музичних інструментів — перкусія. Вона створює та підкреслює ритм в електронній, етнічній та будь-якій іншій музиці. До перкусії також відносять усі інструменти, що не є частиною ударних установок.
Тепер кілька слів про те, у яких же музичних стилях перкусія є доцільною. По-перше, це електронна та фольклорна музика. Будь-яка народність використовує у своїй мелодиці перкусійні інструменти, часто тамбурин, маракаси, дзвіночки, шейкери, трикутники, кастаньєти тощо. І це лише кілька з них, бо їх незліченно більше, у тому числі й на нашому сайті. У цьому сенсі можна згадати звучання фламенко, слов’янської чи латиноамериканської музики. Відтінок та ритм цим мелодіям задають саме такі ударні інструменти.
По-друге, сучасна музика використовує чимало бібліотек перкусійних семплів. Причому перкусія однаково присутня в повільних стилях електронної музики та у швидких танцювальних. Такі ударні інструменти надають їй гостроти, рухливості та певної направленості. Серед основних: тамбурин, бонго, ксилофон.
Ми можемо рекомендувати перкусійні інструменти для використання у вашій музичній творчості задля її збагачення та наповнення новими акцентами. Наприклад, тамбурин, який нагадує бубон, проте влаштований дещо по-іншому, бо ж у тамбурина звучать металеві тарілочки та бубонці. Звуки, які він видає, можна почути в ритуальних танцях та в сучасних композиціях із залученням ударних установок.
Джембе за формою нагадує кубок із відкритою вузькою нижньою частиною та широким верхом, на який натягнена мембрана зі шкіри. Зараз він дуже популярний та зустрічається в мелодіях різних стилів. Грають на ньому двома руками, стоячи, водночас барабан є підвішеним на спеціальний ремінь чи встановленим на стійку. Хтось грає лише долонями, хтось залучає ще й пальці — для отримання перекатів, тертя мембрани, клацання.
Бонго виглядає, як здвоєний барабан, на якому грають сидячи, затиснувши інструмент литками. Його можна почути в латиноамериканських мелодіях, зокрема, у кубинських. Шейкер — ударний інструмент, відомий багатьом із раннього дитинства, бо в кожного було брязкальце. Принцип будови шейкера є аналогічним цій дитячій іграшці, а от форма може бути будь-якою. Шейкери використовуються в поп- та фолкмузиці, джазі, вони надають мелодіям оригінального звучання та задають ритм. Як же ним користуватися? Трясти, але не хаотично, а зверху-вниз, зліва-направо, описувати візерунки руками. Ви ще не забули про брязкальце? Так от, маракаси також її нагадують. Їх виготовляють із дерева, пластику чи металу. Для виконання використовують пару маракасів — по одному в руку.
Ми перелічили лише деякі з ударних інструментів, які наявні в каталозі. Обирайте залежно від того, який стиль у музиці подобається та на чому хочеться грати. Бо ж ударні інструменти, як приправа до будь-якої страви: вони здатні надати твору гостроти, пікантності, виставити акценти.