Купити смичкові інструменти: все про види та особливості
Смичкові інструменти є однією з найбільших груп музичних пристроїв. Свою назву вони отримали завдяки особливостям відтворення звуку, для чого застосовують метод ведення смичка по струнах. У цю категорію входять не лише народні інструменти, поширені в усіх країнах, але й загальноприйняті, популярні сьогодні не менше, ніж електронні. А в магазині Трембіта ви зможете купити актуальні музичні струнно-смичкові новинки, які підходять для вашої творчості.
Смичкові інструменти: різновиди музичних інструментів
Попри популяризацію електроніки, музичні інструменти, що використовують смичок, були й залишаються популярними. Як правило, вони входять до складу практично кожного симфонічного оркестру або ансамблю, що застосовуються для таких стилістичних напрямків, як джаз, поп, рок, метал та камерна музика.
Смичкові інструменти поділяються на:
- Скрипку: має найменші габарити, а також кілька регістрів, у кожному з яких відрізняється нюансами звучання. Має високий, чистий, дзвінкий звук, завдяки чому скрипка стала застосовуватися для ліричних мелодій.
- Альт: має трохи більший розмір, внаслідок чого знижується його звучання до низьких тональностей. Має глибоке та багате звучання, а також рідко використовується для виконань соло, найчастіше – у складі ансамблю.
- Віолончель: ці смичкові інструменти застосовуються в басово-теноровому регістрі, вимагають сидячого положення під час гри через збільшені габарити. Мають насичений, глибокий, «тривожний» звук.
- Контрабас: найбільший інструмент, що відрізняється найнижчим рівнем звуку. Середній розмір — близько двох метрів, що вимагає сидячого положення для гри, рідше — стійки на ногах. Має максимальну густоту звучання.
Ці смичкові інструменти, на перший погляд, практично не відрізняються один від одного. Вся різниця криється у габаритах: найменшою вважається скрипка, а найбільшим — контрабас. В результаті, чим більшим буде корпус виробу, тим нижчого, насиченішого, оксамитового звуку можна буде досягти при грі, і навпаки.
Все про смичок та особливості його вибору
Якщо ви збираєтеся придбати інструменти струнно-смичкові, зверніть увагу безпосередньо на смичок, без якого неможливий процес музикування.
Для його правильного підбору варто звернути увагу на:
- Розмір: для дорослих підійдуть варіанти із габаритами в чотири чверті, а для дітей – залежно від параметрів тіла (в середньому — близько однієї восьмої або більше);
- Вага: чим менше смичок — тим менше він важить, і тим зручніше відбуватиметься процес навчання. Невеликі варіанти мають знижений рівень ваги, а повнорозмірні — до 90 г;
- Тростина: важливий аспект — відсутність слабких місць, що перевіряється за допомогою витягування волосини, яка має бути розпрямленою повністю.
- Центр тяжкості: визначається залежно від того, з яким інструментом надалі відбуватиметься взаємодія і за рекомендацією педагога.
Особливу увагу при виборі смичка варто приділити бюджету. Не завжди низька ціна — ознака неякісного товару. Головне — зручність, надійний вихідний матеріал та оптимальний зовнішній вигляд.
Належний догляд за смичковими інструментами
Вся музична техніка вимагає ретельного догляду за собою, але це стосується смичкових інструментів, експлуатація яких накладає деякі особливості для підтримання їхнього зовнішнього вигляду і звучання.
Насамперед зазначимо, що такі вироби потрібно зберігати у спеціально відведених для цього чохлах або кофрах, які можна придбати окремо. Це необхідно для того, щоб уберегти поверхню інструменту від вологи, потоків повітря, перепадів температур, пилу та бруду. Завдяки чохлам натуральне, тонке дерево, з якого виготовляються вироби, не пересихає, не тріскається і не піддається деформації, не втрачає акустичних особливостей.
Нелаковані корпуси рекомендується очищати від забруднень, а також використовувати поліроль та кондиціонер. Вони допоможуть зберегти натуральне дерево, запобігаючи його пересиханню. Однак головне правило збереження якості смичкових інструментів — постійне застосування, що створює необхідний рівень резонансу, що позитивно впливає на основний матеріал.
Для транспортування рекомендується вибирати кофри з протиударними вставками та накладками, які допоможуть уникнути механічного та необережного пошкодження.
Купити струнні смичкові музичні інструменти у магазині Трембіта
В асортименті нашого магазину ви знайдете унікальні та оригінальні товари таких брендів як Yamaha, Dunlop, Cervini, Paxphil, Thomastik, Wittner, Viol та інших.
Ми пропонуємо купити смичкові інструменти не тільки онлайн, використовуючи доставку за допомогою Нової Пошти, але й у наших магазинах. У місті Львів розташовано два місця, куди ви зможете заглянути, якщо вам потрібна консультація та допомога у підборі професійних інструментів — у магазини Орфей та Трембіта, які працюють ось уже понад сотню років.
Крім інструментів, у нас ви знайдете і додаткові аксесуари — каніфоль, містки, підборідники, підставки, волосини, шпильки, стрижні та інші, які знадобляться у взаємодії зі струнними виробами.