Міді-клавіатура — пристрій для музикантів із сучасними поглядами
Зовні міді-клавіатура нагадує синтезатор або цифрове піаніно. Хоча ці пристрої різні. Якщо синтезатор чи цифрове піаніно «звучать» самостійно, то MIDI-клавіатура цього зробити не може. Її потрібно підключати до ноутбука чи комп’ютера. Однак це не проблема, тому що вони зараз є практично в кожному домі. А з огляду на те, що міді-клавіатура дешевша, ніж синтезатор чи цифрове піаніно, купівля виявляється досить вигідною. Врахуйте також і те, що комп’ютер має досить широкі можливості у відтворенні звуку.
Купити міді-клавіатуру можна для навчання музичній грамоті — існує чималий список спеціальних програм. Композитори завдяки їй можуть записувати ноти. Варто тільки розіграти якусь мелодію, а потім роздрукувати готовий файл у вигляді звичайного нотного листа. За бажанням можна транспонувати, виправити ритміку. Міді-клавіатуру можуть замовити продюсери та електронні музиканти. За допомогою такого девайсу записують звуки в програмі-секвенсорі, керують її параметрами. З цією метою варто використовувати потужні міді-клавіатури з великою кількістю контролерів.
Такі пристрої мають і інші переваги:
- зручність;
- багатофункціональність;
- низька ціна.
Сучасні міді-клавіатури можна з’єднувати навіть із планшетами. Більшість сучасних моделей мають USB-порт. Завдяки ньому пристрій отримує необхідне живлення та потрібні дані. Якщо ви плануєте використовувати девайс разом із планшетом, майте на увазі, що він не має достатнього рівня електричного живлення на вихідних портах. У такому випадку міді-клавіатурі потрібний окремий блок живлення. Якщо планується підключення до зовнішнього музичного обладнання, як-от синтезатори, драм-машини, грувбокси, то обов’язково зверніть увагу на наявність класичних 5-pin MIDI-портів. У такому випадку також доведеться придбати додатковий блок живлення.
Додаткові можливості міді-клавіатури
Аби обрати потрібне обладнання варто розібратися з його особливостями та врахувати, які з них обов’язкові, а без яких можна обійтися. міді-клавіатура може мати різну кількість клавіш — від 25 до 88. Чим їх більше, тим важче пристрій. Проте на ньому ви зможете програвати мелодії в різних регістрах. Наприклад, для виконання академічної фортепіанної музики потрібна клавіатура піаніно з кількістю клавіш більшою, ніж 77. 88 — стандартний розмір клавіатури акустичних піаніно та роялів. міді-клавіатури з невеликою кількість клавіш можна використовувати для виконання маленьких соло, накладених на ваші треки.
Сучасні міді-клавіатури обладнані динаміками, тобто надають можливість керувати гучністю звуку. Проте в деяких моделей вона може бути додатковою. “Післянатискання” — опція для модуляції звуку за допомогою клавіатури. Її суть полягає в тому, що після того, як ви натискаєте клавішу та отримуєте звук, можете додатково «дотиснути» для модуляції його параметрів. Використовується така можливість разом із синтезаторами. Віртуальні акустичні музичні інструменти зазвичай не потребують модуляції, однак інколи цікаво поекспериментувати. Наприклад, така опція дає цікавий ефект «вібрато» віртуальної скрипки.
Ідея модуляційних колес виникла більше ніж 50 років тому. Вони надають музичному виконанню особливу експресивність, навіть, якщо воно здійснюється на простих типах клавіатури. Зазвичай, таких коліс два. Перше називають колесом висоти тону — воно керує зміною висоти нот. Друге — модуляційне. Воно може керувати будь-яким параметром міді-клавіатури, наприклад, вібрато, фільтром, гучністю звуку.
Чимало пристроїв надають можливість для підключення педалей сустейну. Вона подовжує звучання натиснутих клавіш, допоки утримується. Якщо ви плануєте використовувати міді-клавіатуру як фортепіано, замовляйте в інтернет-магазині музичних інструментів саме таку модель. Існують також роз’єми для інших видів педалей — педаль експресії тощо. Вона може змінювати окремо взятий параметр звуку, як-от гучність.
Затримка звуку — проблема міді-клавіатури, яка легко вирішується
У деяких користувачів виникає проблема з використанням міді-клавіатури — затримка звуку. Зустрічається вона зазвичай на комп’ютерах системи РС. Справа в тому, що операційна система Windows не має вбудованих драйверів потокової обробки аудіо. Проте така можливість є у всіх моделей планшетів та комп’ютерів Apple. Хоча проблема вирішується легко та недорого — встановленням необхідних драйверів.
На сайті магазинів “Трембіта” та “Орфей” ви можете замовити хорошу міді-клавіатуру з доставкою по всій Україні: у Київ, Львів, Харків та інші міста. Ціни в каталозі досить прийнятні. Тут представлені моделі для музикантів-початківців та професіоналів. Якщо ви не знаєте, який саме варіант потрібний, звертайтеся до менеджерів інтернет-магазину. Вони допоможуть підібрати кращий музичний товар, залежно від ваших потреб та побажань.