Купити батарейки: чи легко вибрати елементи живлення?
Все обладнання, що підключається до розетки, функціонує завдяки батарейкам. Сучасні види техніки не обходяться без елементів живлення. Зубні щітки, наручні годинники, ліхтарики, плеєри, пульти управління та інше обладнання не може функціонувати без батарейки. Простіше назвати ті види техніки, які не потребують елементів живлення.
Перед тим як купити батарейки, навряд чи ви звертаєте увагу на характерні риси виробів. В основному ми дивимося на розмір, ціну, та й іноді на бренд елементів живлення. Але від цих параметрів не залежить ефективність їхньої роботи. Перед тим, як визначитися, які батареї вам краще підійдуть, необхідно дізнатися про критерії їх вибору.
Як купити оптимальний варіант елемента живлення?
Батарейка – це незалежне від електрики, компактне джерело живлення. Перше, на що варто звернути увагу перед вибором батарейки, це типи елементів живлення. Існують акумуляторні та звичайні вироби. Для простих пристроїв з мінімальним споживанням енергії чудово підійдуть звичайні батарейки. Їх рекомендуємо купити для годинника, ліхтариків, калькуляторів, пультів та ін. Плюси таких елементів живлення очевидні:
- Використання прямо з коробки. Батарейку можна відразу застосовувати за призначенням, не потрібно заряджати, як у випадку з акумулятором.
- Низька вартість. Такий елемент живлення по кишені кожному. Ціна доступна, тому вигідно купити батарейки оптом про запас.
- Висока ємність, якщо порівнювати з акумуляторними елементами живлення.
Головний мінус використання звичайних батарейок – це вироби одноразового застосування, тому після розряджання необхідно купити нові елементи живлення. Акумулятори можна використовувати багаторазово. Пристрої, які споживають багато енергії, потребують акумуляторних батарейок, це фотоапарати, смартфони, відеокамери та ін. Основна перевага таких виробів – можливість багаторазово їх заряджати. Але є нюанси використання акумуляторів:
- Потрібно зарядити перед тим, як використовувати вперше.
- Для заряджання потрібен доступ до розетки.
- Досить тривалий час заряджання.
Види елементів живлення: вибираємо батарейки правильно
Відповідно до Міжнародної електромеханічної комісії, активний метал та склад електроліту визначають маркування елемента живлення. Типи батарейок (круглих):
- Лужні. Електроліт – лужного металу гідроксид, анод – діоксид марганцю, катод – цинк. Можуть зберігатися до десяти років, 1,5 вольта напруги, низький саморозряд. Можуть працювати при -20 морозу.
- Сольові. Анод – діоксид марганцю, катод – цинк, електроліт – цинк та хлориди амонію. Зберігаються до двох років, швидко саморозряджаються і характеризуються невеликою місткістю, напруга – півтора вольта. На морозі не працюватимуть.
- Літієві. Анод – діоксид марганцю, катод – літій, електроліт – органічний. Напруга – три вольти. Характеризуються низьким саморозрядом та тривалим терміном зберігання (до 12 років). Ціна таких елементів живлення вища, ніж попередніх батареї. Вони функціонують навіть за мінусових температур (до -40 градусів Цельсія).
- Повітряно-цинкові. Анод – кисень, катод – цинк, електроліт – гідроксид лужного металу. Це найекологічніші батарейки. Їх часто використовують у медичних закладах. Такі елементи живлення не можуть зберігатися тривалий період (після розпакування придатні лише кілька тижнів). Напруга – до 1,4 вольта, середня ціна, велика ємність. Можуть функціонувати за – 20 і до +35.
- Срібні. Анод – оксид срібла, катод – цинк, електроліт – гідроксид лужного металу. Зберігати такі елементи можна до десяти років, характеризуються високою ємністю, низьким рівнем саморозряду. Працюють до мінус 30 градусів.
У нашому інтернет-магазині представлений великий асортимент батарейок різних видів. Серед них ви знайдете:
- Елементи живлення мізинчикові (ААА). Ці батарейки ще називають мініпальчиковими. Використовують у техніці з живленням від низького струму, наприклад, для підсвічування, гірлянд, іграшок та ін. Такі елементи живлення також рекомендуємо купити для годинників (настільних або підлогових), пультів управління та інших малопотужних пристроїв. Мізинчикові батареї бувають сольовими (RO3) і лужними (LRO3). Вони виготовляються для різної техніки. Лужні – для пристроїв, що споживають низький струм, сольові – високий.
- Пальчикові батареї (позначення АА на пакування, офіційне маркування – R6 та LR6). Це одні з найпопулярніших елементів живлення. І використовують для фотоапаратів, пультів, різних іграшок, ліхтариків та ін.
- Батарейки середнього розміру (R14). Їх також називають бочками через форму. З технологією Ready2Use такі батареї ефективніші. Часто використовуються у професійних ліхтариках.
- Батарейки великого розміру (D). Вони більші, ніж середні. Є вугільно-цинкові та лужні варіанти. Вони знадобляться для роботи радіоприймачів та іншої техніки.
- Елементи живлення Крона. Це масивні прямокутні батарейки, які коштують дорожче, ніж перераховані вище варіанти. Також є лужні та сольові типи.
- Дискові батареї (С). Це щільні, легкі та ємнісні елементи живлення. Довго зберігаються. Підходять до материнських плат, калькуляторів, годинників, ваг та ін.