Навушники – комфорт та якість звуку, яка завжди з вами
Наву́шники — пристрій для персонального прослуховування музики або інших звукових записів, в комплекті з мікрофоном можуть використовуватись як засіб для ведення переговорів потелефону або іншому засобу голосового зв'язку.
Пристрій, до якого усі ми так звикли, є дітищем ери електрифікації. Патент на виготовлення так званого бі-телефону отримав у 1891 році французький винахідник Ернест Меркадьє. Але ще за 10 років до цього американка Белла Джилліленд придумала аксесуар, який полегшував її роботу у телефонній компанії. Він став прародичем усіх навушників, що існують сьогодні. В роки другої світової війни на фронті почали використовувати пристрої з мікрофоном.
І якщо раніше навушники були потрібні лише для професійного та спеціального використання, то зараз ними користується практично кожен. Основна масова сфера застосування – як гарнітура до мобільних телефонів.
Зараз виробництвом цього необхідного аксесуару займаються компанії усього світу, серед яких хотілося б виділити AKG, SVEN, ALFA, Sennheiser, SHURE та інші.
Щоб розібратися у різноманітних пропозиціях і зрозуміти, які навушники найкращі і які потрібно купити саме вам, вивчімо, що це за пристрої і чим вони відрізняються між собою.
Особливості конструкції
За конструкцією навушники поділяють на:
- Вставні. Їх ще називають «гудзиками» або «вкладками». Вони вставляються безпосередньо у вушну раковину з неглибоким проникненням до вушного каналу. Це найбільш поширений на сьогодні тип навушників. Для «гудзиків» характерна наявність амбушур – шматочків поролону круглої форми, які призначені для більш комфортного використання та покращення звукоізоляції під час прослуховування записів;
- Внутрішньоканальні. Інша назва – вакуумні. Такі навушники закріплюють у вушному каналі глибше, ніж вставні. Основною відмінністю є наявність м’яких насадок – носиків. На ринку є великий вибір різноманітних насадок для найбільш вибагливих покупців. Близькими родичами даних пристроїв є слухові апарати. Цим типом навушників в основному користуються професійні музиканти на сцені.
- Отже, основними перевагами вакуумних і вставних навушників є висока якість звуку, яка досягається розміщенням цих аксесуарів безпосередньо у вушному каналі;
- Накладні. Такі моделі закріплюють на поверхні вуха, використовуючи затискачі різного типу. Через те, що ці навушники знаходяться на певній відстані від вушного каналу, при прослуховуванні музики необхідно дещо додавати її гучність;
- Повнорозмірні. Ці навушники дуже зручні у домашньому користуванні. Їх конструкція передбачає повний обхват вуха, хорошу шумоізоляцію, використання амбушури. Це просто ідеальне вирішення для різних комп’ютерних забав. А от на вулиці ними користуватись не варто, адже попри всі позитивні моменти, такі навушники досить громіздкі, крім того, не мають пристроїв для зручного складання;
- Моніторні. Це різновид повнорозмірних навушників. Вони досить великі та важкі, мають довгий та товстий дріт. Такими пристроями користуються в основному на студіях звукозапису для досягнення найбільш якісного звуку.
Типи випромінювачів навушників
За своєю будовою, навушники належать до класу електроакустичних перетворювачів. В переважній більшості навушників використовують електродинамічні випромінювачі, які називаються динаміками, звідси й назва - динамічні навушники. Існують також навушники з електростатичними випромінювачами, але, незважаючи на деякі переваги (зокрема, в локалізації джерел), вони не користуються широким попитом внаслідок своєї високої вартості. Електростатичні (їх ще називають електретні) навушники використовують лише на професійному рівні у студіях звукозапису. Ціна таких пристроїв коливається в межах двох – трьох тисяч доларів.
Навушники з ізодинамічними та ортодинамічними випромінювачами (так звані прилади Хейла) також призначені в основному для професійного використання. Це складна конструкція, що характеризується відмінною точністю звучання та має значний запас потужності.
Внутрішньоканальні навушники інколи комплектуються арматурними випромінювачами. Їх специфіка дозволяє підвищити чіткість та чистоту звуку.
В залежності від конструкції корпусу навушники поділяють на закриті та відкриті. Закриті навушники дозволяють уникнути проникнення зовнішнього шуму. Відкриті більш безпечні при використанні у місті – адже у них, крім музики, відчуваються і звуки навколишнього середовища. А це дає можливість оперативно зреагувати на попереджувальні сигнали, вигуки тощо.
Які навушники купити? Здавалося б, цим питанням ми задаємося лише тоді, коли навушники, що йшли в комплекті до плеєра чи телефону, виходять з ладу – але насправді про якісні аксесуари варто замислитися ще до придбання гаджета: вірний вибір навушників забезпечить Вам максимум задоволення від прослуховування музики. Давайте розберемося, як купити навушники, які прослужать вам не один рік.
Безпровідні навушники – вибір сучасних та активних
Бувають навушники провідні та бездротові. Якщо Ви – власник смартфону з Bluetooth, то можливість позбавитися від безкінечного розплутування клубка дротів або їх нав’язливого звисання з кишені чи шиї буде очевидною перевагою. Портативні бездротові навушники являють собою наступне покоління в еволюції технології навушників. Більшість моделей безпровідних навушників також оснащені функцією пошуку музичних композицій та вбудованим мікрофоном для телефонних розмов hands-free, тож їх купити буде вдвічі вигідніше.
Переваги та недоліки бездротових навушників
Сьогодні існують такі бездротові навушники: інфрачервоні, радіо, блютуз (гарнітура до телефона) та Wi-Fi. А для найбільш вибагливих покупців розробили так звані «гібриди» - моделі, що можуть працювати як з проводом, так і без нього.
Серед безпровідних навушників є внутрішньоканальні («вакуумні») та накладні моделі, тож Вам не доведеться обирати між зручністю та звичкою. Максимум комфорту та задоволення від музики, плюс можливість бути постійно на зв’язку – основна перевага бездротових навушників. Де б Ви не знаходилися – на вулиці чи в парку, в метро, трамваї чи маршрутці, вони не будуть сплутуватися в клубок, їх не висмикне ненароком сусід по громадському транспорту, їх дріт не зачепиться за ґудзик чи защіпку на верхньому одязі. Завдяки Bluetooth-технології Вам не потрібно постійно носити смартфон в кишені – можете займатися своїми справами, просто залишивши його на підзарядці на столі. Мінусом безпровідних навушників є незначна затримка звуку, що не дозволяє використовувати їх для звукозапису.
Ознайомтеся з моделями, які представляють відомі бренди, дізнайтеся, скільки коштують ті чи інші пристрої у нашому інтернет-магазині. Тут ви зможете купити як звичайні безпровідні навушники до телефону, так і професійне обладнання. Раді запропонувати вам продукцію відомих фірм - SONY, SAMSUNG, AKG, SUPERLUX, SVEN, YAMAHA та інших виробників. Забезпечуємо доставку у Львів, Київ та по Україні, сервісне обслуговування та можливість придбання товару у кредит.