Радіосистеми: як купити для музичного інструменту
Стійка з мікрофонами для музиканта — минуле століття, яке обмежує рухливість та зручність переміщення по сцені. Найсучасніший варіант – це бездротові радіосистеми. З їхньою допомогою можна передавати не тільки вокальні, але й інструментальні звуки, активно пересуватися сценою, використовуючи різні типи кріплень. А в нашому магазині ви знайдете різні варіанти — від цифрових до аналогових та інших видів.
Радіосистеми: різновиди та їхні особливості
Сучасні варіанти радіосистем поділяються залежно від технічних характеристик, особливостей роботи і навіть методів кріплення на кілька окремих категорій.
Аналогові
Поділяються на два основні типи — VHF та UHF. Перші використовуються не так часто, оскільки діапазон їхніх частот часто виявляється зайнятий телевізійними та радіотрансляціями, що заважає відтворенню музики.
Професійні музиканти використовують UHF радіосистеми, які мають діапазон до 805 МГц. При цьому вони дають мінімальну кількість перешкод від навколишньої техніки і ТБ, мають покращену дальність прийому і пробивну здатність.
Цифрові
Відносно недавній винахід, який не вимагає компандування свого сигналу, що значно спрощує роботу з такою системою. Мають ширший діапазон у порівнянні з аналоговими варіантами, мають підвищену точність регулювання, а також максимально прості в експлуатації. Купити цифрові радіосистеми можуть і любителі, і професійні музиканти.
Вокальні
Застосовуються для передачі вокалу або мови виконавця. Класична комбінація таких радіосистем складається з базової частини та пари мікрофонів, які можуть мати кабельне або віддалене підключення.
Така система має свої плюси:
- можливість підключення інших пристроїв — мікшера та підсилювання;
- стійкість сигналу з відривом до сотні метрів;
- живлення від батарейок або акумуляторів, що перезаряджаються.
Вокальні радіосистеми також підходять як для музичних, а й лекторських цілей.
Інструментальні
Радіосистеми цього типу задіяні у парі з музичними інструментами передачі звуку. Можуть бути використані під гітару та інші інструменти.
До їхніх плюсів відносять:
- широкий діапазон частот;
- більша дальнодія;
- збільшена кількість каналів та підключених пристроїв;
- автоматичні налаштування, що видаляють перешкоди;
- якісне складання та простота експлуатації.
Складаються з кріплення на пояс, передавача та кабелю-з'єднувача. Можуть мати кілька каналів для більшої зручності застосування.
Головні мікрофонні
Система такого типу спрямована на те, щоб звільнити руки, завдяки кріпленню до голови. При цьому кріплення радіосистеми має продумані габарити, що дозволяє зафіксувати мікрофон в області рота та досягти мінімального звукового спотворення.
Гарнітури, що йдуть в комплекті з такими системами, мають зменшену вагу, прості в експлуатації. Технічні характеристики системи відрізняються підвищеним діапазоном частот, високою якістю звучання, збереженням свого функціоналу незалежно від зовнішніх умов, включаючи температуру.
Купити таку радіосистему рекомендується вокалістам, музикантам, тренерам, ведучим, артистам і не лише.
На що звертати увагу при виборі радіосистеми
Музична радіосистема вимагає ретельного підбору, щоб звук на виході був насиченим, чітким, а голос досить гучним, що звучить без перешкод.
Збираючись купити радіосистеми, зверніть увагу на:
- Місце планованого застосування: у разі застосування на постійному місці важливо переконатися в тому, що частоти навколишнього мовлення не будуть конкурувати з тими, які характерні для самої системи. При її застосуванні на гастролях та турне краще віддавати перевагу моделям з автоматичним регулюванням.
- Діапазони: важлива частина підбору, завдяки якій вдасться уникнути критичних шумів та перешкод під час застосування петличок та мікрофонів. Незалежно від типу системи, важливо врахувати наявність техніки та навколишнє ТБ та радіомовлення, яке вплине на вихідний звук.
- Кількість систем: при підборі відразу кількох радіосистем варто враховувати їхню сумісність у плані частот і діапазонів. І VHF, і UHF можуть застосовуватися спільно, але при цьому повинні працювати на різних частотах, щоб не заважати один одному.
- Наявність перешкод: фізичні перешкоди, а також поверхні, що відбивають, можуть погіршити звук, а тому важливо підбирати системи, які мають так зване рознесення, що сприяє легкому поводженню таких нюансів.
Важливе питання — це ціна самої радіосистеми, яка дозволяє визначити не лише її якість, але й наявність додаткового функціонала. Необхідно пам'ятати, що якісний інструмент не може коштувати мало, тому увагу варто звернути на моделі середнього і вище цінового сегмента.
Купити радіосистему у магазині Трембіта
У нашому магазині є широкий каталог музичної техніки, яка представлена варіантами від популярних виробників, таких як AKG, BST, Sabian, Xvive, Ibiza, Soundking та інших.
Ми пропонуємо також оперативну доставку та зручні способи оплати, наявність знижок та систем кредитування.
Купити радіосистеми у нас можна не лише онлайн на сайті, але й в офлайн-магазинах. Наші досвідчені консультанти будуть раді допомогти та порадити у підборі всього необхідного, а також на місці, в магазині Орфей або Трембіта, можна буде протестувати техніку на власний розсуд.