Бас-гітари: якісні музичні інструменти за доступними цінами
Коли мова йде про гітару, то більшість людей малює у своїй уяві звичайну акустичну або електронну шестиструнну гітару, забуваючи про бас-гітару. Саме на цей музичний інструмент покладаються важливі функції в будь-якій музичній групі. Хоча і з’явився він відносно нещодавно, але вже встиг зайняти стійкі позиції в багатьох стилях сучасної музики. Отже, бас-гітара — це струнно-щипковий музичний інструмент, який використовується для гри в басовому діапазоні. Серед музикантів він ще називається басом. Придбати недорого ці музичні товари можна як офлайн, так і онлайн. Магазини музичних інструментів «Трембіта» та «Орфей» пропонують широкий вибір музичного обладнання за низькими цінами.
Походження бас-гітари та особливості гри на інструменті
Своєю появою бас-гітара завдячує контрабасу. На початку ХХ століття особливо популярними були джазові гурти, у яких одну з провідних ролей відігравав контрабас. Але цьому громіздкому музичному інструменту не вистачало мобільності. Через це виникла необхідність у створенні нового компактного інструмента, який би міг виконувати такі ж самі функції.
Сучасна бас-гітара суттєво не відрізняється від класичної. Її основними складовими частинами також є корпус, гриф і струни. Але, деякі відмінності все-таки є:
- корпус бас-гітари суцільний;
- звук підсилюється звукознімачем (активним або пасивним);
- гриф довший і тонший;
- найчастіше використовуються 4-струнні баси, але можна придбати 5, 6 і навіть 12-струнні інструменти;
- струни товстіші та жорсткіші;
- звучить інструмент на октаву нижче.
На сьогодні подібні інструменти переважно використовуються для створення або підтримання ритму. Крім того, на них виконуються як супровід основної мелодії, так і сольні партії. Грають на басах пальцями або ж медіатором. Поєднання щипків і ударів по струнах — найбільш оригінальний спосіб виконання музичного супроводу. Діапазон класичного 4-струнного бас-інструмента складає від Мі контроктави до Соль першої октави. А це майже три октави. До основних переваг басів належать наступні:
- компактний та легкий корпус інструмента;
- проста конструкція;
- глибоке звучання;
- можливість посилення та перетворення звуку;
- низька ціна.
Найчастіше бас-гітари поєднуються в пару з ударними установками, створюючи ритм-секції. А разом із соло-гітарами вони підтримують гармонію в композиції.
Різновиди бас-гітар
З плином часу, з’явилися й нові різновиди басів: гітари з великою кількістю струн, безладові інструменти, акустичні бас-гітари. Завдяки цьому розвивалась і урізноманітнювалася техніка гри на басах.
У сучасному музичному світі розрізняють наступні види бас-гітар:
- ладові: гітари, які діляться на: «Пресижн бас» та «Джаз бас». Їх основною відмінністю є електроніка. Тому звукознімачі цих гітар маркуються різними літерами: p та j відповідно;
- безладові: інструменти, які характеризуються відсутністю поріжків та ладів. Завдяки використанню таких прийомів гри, як глісандо, вібрато, гра чверть тонами, можна отримати більш мелодійні звуки. За звучанням вони нагадують контрабас. На деяких безладових басах зроблені спеціальні відмітки ладів на грифі;
- напівакустичні: різновид електрогітар, обладнаних електричним звукознімачем та резонатором.
Вартість бас-гітари залежить від фірми-виробника. В інтернет-магазині «Трембіта» продаються кращі баси наступних брендів: Cort, ESP, Warwick, Woodstock та ін. У процесі їхнього вибору варто звертати увагу на такі параметри:
- серія та модель музичного інструмента;
- зовнішній вигляд та особливості звучання;
- якість збірки;
- скільки коштує.
Щоби відносно дешево купити хорошу бас-гітару в Києві, Львові, Харкові, Одесі або іншому регіоні України, достатньо відвідати сайт tos.in.ua.