Порівняння Улюблені(0)
Порівняння Улюблені(0)
 Гітара акустична  YAMAHA F310
Гітара акустична YAMAHA F310

3 690 грн.

 гітара акустична CORT AD810 OP
гітара акустична CORT AD810 OP

2 299 грн.

Класична гітара Cort AC100 Open Pore
Класична гітара Cort AC100 Open Pore

2 299 грн.

Класична Гітара YAMAHA C40M
Класична Гітара YAMAHA C40M

3 144 грн.

Класична Гітара YAMAHA C40
Класична Гітара YAMAHA C40

3 144 грн.

Укулеле PARKSONS UK21Z
Укулеле PARKSONS UK21Z

1 631 грн.

Класична гітара YAMAHA C40B Black
Класична гітара YAMAHA C40B Black

4 053 грн.

CORT AD810 satin sunburst
CORT AD810 satin sunburst

2 499 грн.

 Гітара акустична YAMAHA F310 TBS
Гітара акустична YAMAHA F310 TBS

3 873 грн.

Укулеле PARKSONS UK24C
Укулеле PARKSONS UK24C

1 536 грн.

Укулеле PARKSONS UK21C
Укулеле PARKSONS UK21C

1 412 грн.

Укулеле FZONE FZU-003 (Green)
Укулеле FZONE FZU-003 (Green)

881 грн.

Показано 1 по 12 з 1054 (Всього сторінок 88)
останні записи

Гітара - класика, до якої важко бути байдужим

Гітара - дуже популярний струнний щипковий музичний інструмент. Перші щипкові інструменти були відомі ще жителям Месопотамії, вони пройшли довгий шлях еволюції перед тим, як потрапити у Європу. Назва інструменту, ймовірно, походить від грецького слова “кіфара”, що означає назву щипкового інструменту, подібного на ліру.

Скоріш за все, батьками класичної іспанської гітари стали лютня і чотириструнний уд. Вже в одинадцятому столітті в Іспанії вона була одним з найпопулярніших інструментів. Але це був не зовсім той інструмент, який ми звикли називати гітарою, хоча б через те, що він мав тільки чотири струни. Лише в шістнадцятому столітті, під впливом іспанської віуели, був створений інструмент на п’ять подвійних струн, який носив назву “барокова гітара”. В цей час вона встигла поширитись далеко за межі рідної Іспанії, хоча ще довго асоціювалась саме з цією країною.

Гітара була популярна переважно серед простого населення і носила більше характер розважального інструменту, хоча сам Людовик ХІІІ володів грою на ньому. Цікаво, що на портретах тих часів часто можна зустріти людей з гітарою в руках. У вісімнадцятому столітті вперше у гітари з’явилась шоста струна, крім того всі струни стають поодинокими, а діапазон ширшає. В цей час з’являються люди, які були готові повністю присвятити себе гітарі, наприклад Мауро Джуліані.

Дев’ятнадцяте століття можна назвати періодом певного занепаду її популярності, музиканти стали надавати більшу перевагу фортепіано, але це тривало недовго. Вважається, що саме у цьому столітті гітара набула звичного нам вигляду. З часом, із приватних будинків і салонів, гітара почала виходити на велику сцену. Цим вона завдячує видатному іспанському гітаристу Андреасу Сеговії.

У двадцятому столітті, завдяки розвитку технологій, з’явилась електрогітара, що зробила справжній переворот у світі музики і стала одним з основних інструментів для багатьох музичних жанрів: джазу, блюзу, року, металу і т.д.

Зараз гітара є одним з найпопулярніших музичних інструментів, її можна побачити як у мандрівного музиканта в підземному переході, так і на найбільших концертних сценах світу. Відповідно, асортимент гітар є величезним, але ми спробуємо допомогти зрозуміти, що потрібно саме вам.

Як правильно вибрати гітару?

В першу чергу слід знати, що існує два різновиди акустичних гітар: класична (з нейлоновими струнами) і естрадна (з металевими). Класична ідеально підходить для навчання в музичних школах, також вона популярна для виконання класичних композицій, її друга назва - “іспанська гітара”. Звучить вона тихіше ніж естрадна, але на ній легше затискати струни, тож вона чудово підходить для новачків, які легко можуть натерти мозолі жорсткими металевими струнами.

Назва “естрадної” гітари говорить сама за себе, вона більш голосна, підходить для року, блюзу, джазу. В жодному разі не експериментуйте з встановленням металевих струн на класичну гітару і навпаки. Повірте, якісного звучання ви так точно не досягнете.

Також існують акустичні гітари з вбудованими звукознімачем і тюнером. Цей варіант підійде для тих, хто працює з підсилювачем. Гітари з вбудованим тюнером дозволяють швидко і легко налаштовувати інструмент.

Зверніть увагу на породу дерева, з якої вона виготовлена. Наприклад, червоне дерево вважається найбільш якісним матеріалом, але й коштує відповідно. Липа є матеріалом простішим, але з цінової точки зору більш доступним, а для виготовлення грифів часто використовують клен. Від якості дерева повністю залежить звук і справа не лише в породі, але й у якості обробки, тож треба бути дуже обережними!

Звісно, гітара недешеве задоволення, але не варто купувати потриману гітару, яка 20 років пролежала на вологому горищі. Таким чином ви лише повністю відіб’єте у себе бажання до освоєння цього інструмента. Не вірте тим, хто каже, що починати треба з найдешевшого варіанта і ніколи не купуйте гітару наосліп - краще порадьтеся з консультантами в музичному магазині. Працівники львівського магазина Трембіта з радістю допоможуть вам в цьому.

Обов’язково огляньте гітару перед купівлею. Перевірте, чи гриф рівний. Для цього потрібно затиснути першу чи шосту струну на першому і двадцятому ладах і перевірити чи відстань між струною і грифом на всіх ладах однакова, вона має складати приблизно 3-4 мм. Також перевірте, чи ніде немає тріщин і слідів іржі на металевих частинах.

Купити гітару - ваш перший крок до успішної музичної кар’єри

Вибір гітари - це дуже відповідальний процес, особливо, якщо це ваш перший інструмент, адже від цього буде залежати чи захочете ви займатись ним далі, чи просто повісите її на стіні для краси. Не варто бути легковажними з вибором місця купівлі музичного інструмента, надавайте перевагу магазинам, які перевірені роками і тисячами задоволених клієнтів, як львівська крамниця “Трембіта”, повірте, тут ви зможете знайти саме ваш інструмент, який вірно служитиме впродовж багатьох років.