Трембіта та Орфей - 00000001

Кларнет: як вибрати та купити найкращий інструмент

Усі музичні інструменти мають різне звучання та складність певного відтворення звуків. "Голос" кларнета ви точно ні з чим не переплутаєте. Він дуже мелодійний і норовливий.


рекомендовані товари
Кларнет французька система MAXTONE TCC60BN

Кларнет французька система, Сі бемоль, 17 клавіш, 6 кілець, нікельовані клавіші, з кейсом..

8 206 грн. Без НДС: 8 206 грн.

Кларнет ROY BENSON CB-317

Духові інструменти Roy Benson вже багато років є втіленням інноваційних ідей, при цьому залишаючись ..

8 970 грн. Без НДС: 8 970 грн.

Кларнет YAMAHA YCL-255

Кларнет YCL-255-прекрасний інструмент для початківців музикантівВиготовлений з ABS смоли, він неймов..

29 148 грн. Без НДС: 29 148 грн.

Кларнет Roy Benson CB-217

Кларнет Roy Benson CB-217 французької системи, стрій: Bb. RB700.450Духові інструменти Roy Benson вже..

9 761 грн. Без НДС: 9 761 грн.

Усі музичні інструменти мають різне звучання та складність певного відтворення звуків. "Голос" кларнета ви точно ні з чим не переплутаєте. Він дуже мелодійний і норовливий. Не дивно, що останнім часом багато дітей і дорослих мріють освоїти кларнет: спочатку на аматорському, а потім професійному рівні.


Але чи просто вибрати цей музичний інструмент, щоб він повністю задовольнив ваші потреби? Ціна кларнету досить різноманітна. Тому орієнтуватися на неї просто не варто. Краще придивитися до інших його якостей. У нашій статті ми розповімо вам, як вибрати кларнет, які види інструменту існують, на що варто звертати увагу в процесі покупки.

Найпоширеніші види кларнетів

За останні кілька років цей інструмент отримав дуже широку гаму своїх різновидів. За попередніми підрахунками, їх близько двадцяти. Не всі види кларнету досі використовуються музикантами. Дехто давно перейшов у розряд раритетів.

Сьогодні найчастіше використовуються такі види кларнетів:

  • сопрановий;
  • in A;
  • пікколо;
  • басет-кларнет;
  • контрабасовий.

Ми не загострюватимемо вашу увагу на кожному виді конкретно, просто зазначимо, що для базового навчання найкраще підійде кларнет in В. Зараз він фактично ніде більше і не використовується.

Сучасний кларнет: як вибрати хороший інструмент за помірною ціною

Щоб купити найкращий варіант даного музичного обладнання, варто заздалегідь визначитися, для яких саме цілей воно вам потрібне. Якщо ви починаєте займатися музикою і мрієте освоїти саме кларнет, тоді вам варто вибрати саме учнівський варіант такого інструменту. Його ціна значно нижча, ніж професійних інструментів, проте для перших кроків у грі він справді незамінний.
Відмінно зарекомендували себе кларнети Yamaha (Ямаха) як професійного зразка, так і дешевші аналоги, виконані з пластику. Вони дуже якісні та довговічні, мають невелику вагу та досить стійкі до пошкоджень. До того ж, завдяки особливостям інструментів даного виробника, учневі буде легко і просто перейти на більш професійний варіант.

Крім цього, необхідно звернути увагу на такі нюанси, які впливають на процес того, як вибрати кларнет:
  • бренд виробника;
  • сила звучання;
  • місце продажу;
  • ціну.

Ми наполегливо радимо вам купити інструмент перевіреного виробника. В іншому випадку ви ризикуєте витратити багато часу на ремонт низькоякісного кларнету. Найбільш затребуваними та перевіреними брендами, які виготовляють такий тип інструментів, є: Armstrong, Artley, Buffet-Crampon, Selmer, Vito, Yamaha, Amati, Dixon, Jupiter, Orsi, Ripamonti, Lark, Maxtone.


Найкраще в Україні купити кларнет у спеціалізованому магазині. Там можуть бути представлені не тільки професійні моделі, а й варіанти кларнетів, які вже були у використанні. Якщо магазин надає гарантію на подібні вироби та займається відповідним ремонтом, можна сміливо купувати саме там.
Але ми рекомендуємо вам не ризикувати, а одразу звернутися до інтернет-магазину tos.in.ua. У ньому представлений широкий асортимент музичних інструментів за найдоступнішою ціною. Саме тут ви зможете вибрати та купити кларнет у Києві, Одесі, Харкові чи іншому місті завдяки чудовій доставці в будь-яку точку України.
По можливості обов'язково послухайте звук інструменту. Багато магазинах продавці дозволяють попередньо зіграти на кларнеті перед його покупкою. Таким чином ви відразу зможете оцінити його сильні і слабкі сторони.
Окремо варто сказати кілька слів про вартість кларнету. Не дивно, що професійні інструменти відрізняються високою ціною, яку не варто віддавати за цей інструмент. Іноді буває так, що навіть зважене і впевнене рішення втрачає свою актуальність через деякий час. Якщо ви або ваша дитина плануєте навчатися грі на кларнеті, варто починати з учнівської моделі. Таким чином, навіть якщо ви з часом відмовитеся від цієї витівки, вам не буде шкода щодо витрачених коштів.

Головні застереження щодо купівлі кларнету

Щоб ваша покупка радувала, а не розчарувала, варто пам'ятати про такі правила:
  • уникайте аукціонів (пропоновані кларнети в їх рамках досить старого зразка і однозначно не підійдуть для уроків музикантові-початківцю);
  • уникайте продукції, що виставляється в гіпермаркетах (подібні вироби мають найнижчу якість і складаються з деталей, які неможливо підпорядкувати);
  • занадто низька ціна повинна, однозначно, спантеличити покупця (швидше за все, такий інструмент відповідає найнижчій якості і точно не прослужить вам довго);
  • якщо перед вами виріб невідомої марки, краще утриматися від покупки (внаслідок чого ви більше витратите на ремонт, ніж якби один раз придбали модель кларнета перевіреної торгової марки);
  • контролюйте стан свого інструменту, якщо у вас виникають сумніви в його справності – відразу ж зверніться до спеціалізованого сервісного центру (не поодинокі випадки, коли неможливо отримати бажаний звук просто через дефект інструменту);
  • обов'язково огляньте комплектацію інструменту, який ви збираєтеся купити (найчастіше вона складається з мундштука, лігатури, пристосувань для чищення інструменту, кейсу та змащення пробок).

Підсумувавши все перераховане, можна сказати, що краще купити кларнет німецької системи популярного бренду (навіть якщо він уже був у використанні), ніж новий інструмент нікому не відомого виробника. До того ж хочеться відзначити, що навіть учнівський інструмент ніколи не втрачає своєї ціни. Згодом ви зможете продати його практично за стільки ж, за скільки й купували.

Написати відгук
Рейтинг