Трембіта та Орфей - 00000001

Гітара, класична та акустична, різновиди та підвиди, можливості та особливості

Кожний гітарист думає про це. Особливо, якщо йому хочеться досягти певних висот у музиці. Він думає: з чого почати? Обрати дешеву акустичну гітару чи націлитися на професійну модель. Тим більше, що не існує однакового інструменту. Гітари однієї моделі хоча б трохи, проте відрізняються.

Кожний гітарист думає про це. Особливо, якщо йому хочеться досягти певних висот у музиці. Він думає: з чого почати? Обрати дешеву акустичну гітару чи націлитися на професійну модель. Тим більше, що не існує однакового інструменту. Гітари однієї моделі хоча б трохи, проте відрізняються.   

Акустичні гітари: види, конструкція і звучання.

Варто зазначити, що акустична гітара поєднує два поняття. З одного боку — це інструмент із порожниною в корпусі та резонуючим отвором. З іншого боку, це естрадний інструмент для виконання мелодій у стилі кантрі, рок чи блюз. Особливості такої гітари:

  • великий корпус;
  • вузький гриф;
  • на грифі є анкерний стержень для регулювання вигину;
  • металеві струни;
  • фінгерсайл та медіаторна техніка гри, прийом підтягнення струн (бенд);
  • звучання яскраве, гучне, дзвінке;
  • на корпусі може бути виріз та захисна «краплина» (пікгард).

Переваги акустичної гітари в зручних кріпленнях для ременю, можливістю гри медіатором. До речі, один із її різновидів — класична гітара. Але про неї трошки пізніше. Дещо середнє між акустичним і класичним інструментом — некласична гітара. Вона об’єднує кілька типів — вестерн, дредноут, джамбо. Їхня відмінність — у формі корпусу. Вона утворює відмінний звук під час гри боєм. Якщо ви плануєте грати на інструменті в лінію (через комп’ютер) або через комбо-посилювач (спеціальна гітарна колонка), обирайте модель із вбудованим п’єзозвукознімачем, тобто електроакустичну гітару. На в її корпусі є заглиблення для кращого доступу до верхніх ладів. На датчику електроакустичної гітари може бути еквалайзер та тюнер для налаштування звуку. Якщо ви плануєте грати в групі та виступати з концертами чи просто експериментувати зі звуком, то такий інструмент для вас.

Проміжне положення між акустичною та електроакустичною гітарами займає напівакустична. Вона має порожнину на корпусі, звукознімачі та регулятори тембру. Дека в напівакустичної гітари достатньо масивна, проте звук у неї не гучний. Це пояснюється зменшеним та зміненим резонаторним отвором. Інколи такий вид гітари називають джазовою. Бо її полюбляють джазові музиканти.

Наступний підвид акустичних гітар — дванацятиструнні, у яких 6 пар струн натягнуті попарно. Для такого інструменту потрібне міцне дерево аби витримувати посилене навантаження. Тому дванадцятиструнні гітари — досить масивні. Різниця звучання між звичайною 6-ти та 12-струнною гітарою — у розширеному діапазоні відтінків. Вони призначені для гри боєм. Серед акустичних гітар виокремлюють також семиструнну. Вона вирізняється додатковою струною й терцево-квартовим строєм.

Класична гітара — конструкція, призначення та питання ціни

Класична гітара — прототип усіх існуючих зараз інструментів. Її коріння сягає 4-х та 5-ти струнних щипкових інструментів. Свою популярність вона отримала в XIX сторіччі. В Іспанії на ній грали фламенко, а взагалі у Європі — класику. У 20 році гітара стала ще більш популярною. Зараз класи цього виду інструменту є у всіх музичних закладах. Класичну гітару використовують для акомпанування пісень. Особливо популярна вона в бардів. Усе ж класична гітара — більш традиційний та консервативний інструмент, ніж усі інші. До характерних особливостей класичних гітар відносять:

  • невеликий корпус;
  • широкий гриф;
  • нейлонові струни;
  • переважно пальцева техніка гри;
  • звучання — тепле, м’яке, оксамитове.

Класична гітара полегшує процес навчання — легше затискати струни, зручніше виконувати складні музичні композиції. Найбільша її перевага — невелика ціна. До того ж під час купівлі нового музичного інструмента фінансові питання виникають завжди. Насамперед подумайте: скільки ви готові витратити грошей на покупку. У цьому випадку діє просте правило уникнення крайнощів: музикантам-початківцям не варто купувати надто дорогі та дуже дешеві інструменти.

Радимо витратити трошки більше, тоді результат перевершить ваші очікування. Тоді гітара не розсиплеться в перший місяць користування. А буде приносити задоволення від гри довгі роки. Пам’ятайте, що заняття музикою — це приємні миттєвості, а не страждання. У випадку з дорогим інструментом також усе просто — ви не відчуєте його цінність, якщо тільки-тільки починаєте грати. Якщо ви знайшли потрібну суму та обрали дорогу гітару, купуйте її та насолоджуйтесь своєю покупкою. До того ж,є думка, що хороші інструменти, як вино: чим старіші стають, тим краще звучать.

Можливо, так воно і є, бо великий вплив на мелодійність гітари має деревина. Хоча на її звучання залежить від багатьох інших параметрів: накладки грифу, якість та спосіб обробки дерева, його сухість, особливості будови корпусу. Важливе питання в налаштуванні звучання гітари — вибір струн. Синтетичні (нейлонові) струни дають м’який та теплий звук. Вони не натирають пальці. Звучання металевих струн яскравіше, гучніше, більше насичене. Натяг сильніший, тому й затискати їх важче. Існує просте правило, яке допоможе у виборі струн: якщо під час купівлі на інструменті стоять нейлонові, то на неї не можна ставити металеві. Напевне, виникне неприємна ситуація зі зламаним грифом. Якщо ж на гітарі стоять металеві струни, то на неї можна ставити обидва види.

Акустична чи класична гітара — вибір за смаком та вподобаннями

Важко сказати точно, яка гітара краща, класична чи акустична. Вони різні та виконують свої цілі. Кожний із видів володіє особливим звучанням, будовою та технікою гри. Вибір певної моделі — особисте бажання та смак. Якщо ви вагаєтесь, послухайте звучання різних інструментів та оберіть той, який більше сподобався. Приємніше навчатися та грати на гітарі, звучання якої до вподоби. Покладайтеся на свої відчуття. Також можете проконсультуватися зі співробітниками інтернет-магазину «Трембіта та Орфей». Зверніть увагу, що значна частина музикантів починають свою кар’єру саме з класичних гітар. Проте це традиція, а не правило.

Схожі статті

Якщо ви ще не вирішили купити електронну гітару, то зараз саме час зробити це. Це інструмент, який дасть вам максимальну свободу творчості та можливість створювати музику в будь-яких жанрах: рок, блюз, метал чи поп.

Шукаєте недорогу та якісну гітару? Пропонуємо вам хороші моделі, виготовлені в Україні. Бренд Sun City є результатом ребрендингу колекції гітар від українського виробника музичних інструментів "Трембіта" та повного переосмислення виробничих процесів та конструктиву, при цьому зберігаючи традиції в гітаробудуванні.

Написати відгук
Рейтинг