Як правильно підібрати підсилювач для електрогітари?

Чи знаєте ви, як влаштована електрогітара? Звісно ж, знаєте, і вам не потрібно пояснювати, що через особливості будови, а саме цільний корпус, сам собою інструмент створювати акустичні ефекти не може. Йому потрібна апаратура, яка зніме «коливання» струн, передасть до підсилювача, а потім уже підсилений сигнал ретранслює до динаміку. Скажімо простіше: кожному, хто грає на електрогітарі, потрібен підсилювач. 

 Чи знаєте ви, як влаштована електрогітара? Звісно ж, знаєте, і вам не потрібно пояснювати, що через особливості будови, а саме цільний корпус, сам собою інструмент створювати акустичні ефекти не може. Йому потрібна апаратура, яка зніме «коливання» струн, передасть до підсилювача, а потім уже підсилений сигнал ретранслює до динаміку. Скажімо простіше: кожному, хто грає на електрогітарі, потрібен підсилювач. Пропонуємо поговорити про те, як правильно підібрати підсилювач для електрогітари, а також про те, де вигідніше купити цю апаратуру.

Невеликий екскурс в історію підсилювачів для електрогітари

Підсилювачі з’явилися практично одночасно з електрогітарами. Відомо, що перший прототип успішно використовувався ще у 30-х роках минулого сторіччя. Відтоді підсилювачі значно змінилися, еволюціонували, не перестають вони удосконалюватися й сьогодні. Найбільшої популярності ця апаратура здобула в епоху розвитку рок-музики. Сьогодні ж без неї не минає жоден концерт навіть поп-зірок.

Декілька слів теорії та особливості вибору підсилювачів для електрогітари

Підсилювачі для електрогітари мають і іншу назву — комбопідсилювач, або ж просто «комбік». А все тому, що цей апарат суміщає в одному корпусі прямокутної форми й динамік, і підсилювач, і модулі деяких ефектів звучання.

Загалом є декілька видів підсилювачів:

 • лампові;
 • транзисторні;
 • цифрові.

Перші користуються більшою популярністю серед досвідчених гітаристів, адже створюють більш м’який та чистий звук. Особливо це відчувається під час чистої гри без ефектів. Саме лампові підсилювачі були винайдені першими, бо в той час робити апаратуру безламповим способом тоді просто не вміли. Не можна не сказати про недоліки лампових «комбіків» — вони досить тендітні, вимагають бережного ставлення, а також мають великі габарити та вагу. Але більшість іменитих музикантів все-таки обирають саме їх. Причина — у чистоті звуку.

Початківцям радять обирати транзисторні варіанти. Для відпрацювання техніки гри саме вони є найбільш оптимальним варіантом. Чому? Уся справа в доступності ціни. Дозволити собі таку бюджетну апаратуру може майже кожен гітарист. А ще такі «комбіки» є досить компактними та зручними під час транспортування, адже не сильно страждають від ударів та тряски.

Що стосується цифрових підсилювачів, то вони здатні відтворювати характер звучання й лампових, і транзисторних підсилювачів. Усе це завдяки цифровим технологіям звукоутворення. Схема їхньої роботи проста: аналоговий сигнал гітари перетворюється на цифровий завдяки старанням тих мікросхем, які наявні в апаратурі. У цифрових підсилювачах є один суттєвий недолік — втрата оригінального звучання та забарвлення його новими відтінками. Проте є й переваги, наприклад, можливість грати в навушниках та підключення апаратури до комп’ютера, безліч ефектів тощо. Такі моделі ідеальні для репетицій у домашніх умовах, адже є компактними й багато місця не займають.

Перед тим як купити підсилювач для електрогітари, вам необхідно подумати, для яких цілей ви будете його використовувати:

 • для домашніх репетицій;
 • для репетицій у студії;
 • для концертів.

Від цього буде залежати те, якої потужності підсилювач вам необхідний. Отож, для дому вам достатньо буде транзисторної або цифрової моделі на 10 — 20 Вт або лампові підсилювачі на 1–5 Вт. Для репетицій варто брати більш потужні підсилювачі на 50–150 Вт, а для концертів — 1–2 кВт.

Зверніть увагу: за умови однакової потужності лампові та транзисторні підсилювачі матимуть різну гучність. Рівень гучності лампових буде в рази більшою, ніж транзисторних, і, тим паче, цифрових. Розглянемо приклад: лампової апаратури з потужністю 30 Вт вистачить для забезпечення якісним звуком під час концерту в невеликому або середньому клубі, у той час як транзисторного підсилювача на 30 Вт вистачить лише для репетицій у великій квартирі або ж приватній домівці.

Підсилювачі для електрогітари: увага — на дрібниці

Пропонуємо розглянути, що повинно бути в хорошому підсилювачі для електрогітари:

 • хоча б одне стандартне гніздо входу типу «джек 6.3» (краще — декілька);
 • гніздо для виходу на навушники;
 • регулятор гучності;
 • регулятори частот (низьких, середніх, високих);
 • перемикач із чистого звуку на перегруз (за необхідності).

Звичайно ж, у комбіку має бути вимикач/вимикач живлення. За необхідності ви також можете знайти моделі, які мають вихід на мікрофон.

Якщо вам необхідні гітарні ефекти, спеціалісти рекомендують використовувати спеціальні окремі педалі ефектів, аніж ефекти, вмонтовані в підсилювач. Вони більш зручні для використання гітаристом, а також виробляють більш чистий та якісний ефект.

Після того як ви визначилися з потужністю та видом комбопідсилювача, залишається визначити, якій торговій марці віддати перевагу. Найбільш надійними, популярними та якісними є моделі від брендів:

Ці компанії випускають не тільки потужні повнорозмірні моделі, але й більш дешеві підсилювачі для домашніх репетицій.

Недорогі та якісні підсилювачі для електрогітари: «Трембіта» та «Орфей» завжди до ваших послуг

Ми займаємося продажем музичних товарів уже не перший десяток років, саме тому із впевненістю можемо стверджувати, що з легкістю зможемо підібрати для вас не тільки підсилювач, але й саму електрогітару. Ви нам свої побажання — ми вам товар! Завжди в наявності варіанти на будь-який гаманець та для будь-яких цілей. Ми працюємо із покупцями зі всієї України. Доставити товари в найвіддаленіші куточки країни нам допомагають національні транспортні компанії. Жителі Львова мають змогу відвідати наші офлайнові магазини, на власні очі побачити підсилювачі, спробувати їх на ділі та скористатися послугою самовивозу. Зауважте: на всі товари, реалізовані в онлайн-режимі або в стаціонарній точці продажів, розповсюджується дія Закону України «Про захист прав споживачів». Ви завжди можете розраховувати на повернення апаратури або її безкоштовний гарантійний ремонт.

Написати відгук
Рейтинг