Трембіта та Орфей - 00000001

Як обрати скрипку новачку: 7 порад, котрі варто врахувати

Кажуть, щоби стати гарним піаністом, необхідно грати протягом 8 годин у день. Щоби стати гарним скрипалем, і цього недостатньо: потрібно ще і вміти обирати скрипку без сторонньої допомоги. Особливо важко вирішити це завдання початківцю, який тільки збирається відвідувати уроки та вивчати ази гри на цьому смичковому інструменті. Ми вирішили його полегшити й зібрали 7 порад, які допоможуть новачку зорієнтуватися в «морі» сучасних скрипкових інструментів.

Кажуть, щоби стати гарним піаністом, необхідно грати протягом 8 годин у день. Щоби стати гарним скрипалем, і цього недостатньо: потрібно ще і вміти обирати скрипку без сторонньої допомоги. Особливо важко вирішити це завдання початківцю, який тільки збирається відвідувати уроки та вивчати ази гри на цьому смичковому інструменті. Ми вирішили його полегшити й зібрали 7 порад, які допоможуть новачку зорієнтуватися в «морі» сучасних скрипкових інструментів.

7 речей, які допоможуть обрати, купити скрипку та не пожаліти про свій вибір

Знання, як вибрати скрипку, може допомогти студенту досягти успіху у вивченні музичної теорії гри на цьому інструменті. Протягом перших кількох років практикуватися на скрипці важко. Студенти потребують заохочення, яке вони можуть отримати і від свого інструменту, у тому числі, за умови що його правильно підберуть до купівлі. Зручна скрипка, на кшталт 4/4 STENTOR 1500/A Student II 4/4, тільки допоможе розвинути справді чудову майстерність у грі, яка точно згодиться вам у житті. Та підказки на цьому в нас не закінчилися.

  1. Купівля нового інструменту чи б/у? Підходяща скрипка з відмінним звучанням за ціною ніколи не буде дешевою. Багато хто вважає, що початківцю підійде й більш дешева скрипка, що була в користуванні. Однак змінити таке придбання через пару місяців ви не зможете, а воно можете потребувати заміни струн, налаштування, реставрації деки чи грифу. Простіше одразу купити нову, якісну та доступну за ціною скрипку, на кшталт MAXTONE TV1/4A LL, 4/4 MAXTONE TV4/4A LL, яка відрізняється чудовим звучанням, комплектується смичком та чохлом, створюється з липи та клену.
  2. Розмір має значення. Ніколи не купуйте надто велику скрипку для початківця. Гра на інструменті неправильного розміру створює серйозні проблеми під час оволодіння технікою, і в кінцевому підсумку може призвести до хронічних хвороб шиї, спини та рук. Не забудьте точно дізнатися, який розмір підійде для вашого учня (або для вас персонально, якщо ви новачок). Також варто враховувати вік, форму тіла, особливості будови руки та фізичну силу. Якщо ви сумніваєтесь — відштовхуватися від меншого розміру інструменту краще (MAXTONE TV1/2A LL), ніж грати на надто великій скрипці.
  3. Бренд-виробник та матеріали. Цей чинник є, мабуть, найбільш важливим, коли ви збираєтеся купити скрипку у Львові чи іншому місті. Конструкція цього інструменту була вдосконалена приблизно 300 років тому, і смичкові, які виготовляються сьогодні, можна назвати якщо не шаблонними, то класичними.
  4. Оскільки ручні інструменти є дуже дорогими, масове виробництво стало ефективним способом створення доступних та якісних інструментів для початківців. Скрипки створені з особливих порід дерева, таких, як ялина, липа та клен, відрізняються розкішним звучанням за доступної ціни (1/16 MAXTONE, Saga Cervini HV–100 ½). Окрім матеріалів, під час вибору подібного інструменту, також варто звертати увагу на з’єднувальні зони навколо тіла. Сама скрипка повинна мати симетричне вирівнювання, тобто шия й кінцевий пік повинні бути на одному рівні.
  5. Питайте думки професіоналів. Поговоріть зі скрипалями (вчителями музики) у вашому районі та фахівцями нашого магазину. Справжні майстри своєї справи завжди раді поділитися досвідом щодо конкретних інструментів та брендів. Замість того, щоби говорити з погляду продажу, наші консультанти та вчителі просто нададуть вам об’єктивні дані щодо тої чи іншої моделі скрипки, адже вони люблять свою роботу, інструменти, та готові з ентузіазмом ділитися власними знаннями з початківцями.
  6. Питання налаштування. Цей процес сильно впливає на відтворюваність та тональність дитячої чи дорослої скрипки, що ви збираєтеся взяти. Незважаючи на те, що інструменти, які були створені з низькоякісних матеріалів, навряд чи зазвучать краще під час ідеального налаштування, коли вона виконана правильно, мелодія справді може сильно змінитися. Під час настройки важливо враховувати: величину поріжка, що обмежує звукову «дію» скрипки (ступінь того, наскільки важко притискати струни до грифів); якщо поріжок занадто високий, це ускладнює програвання, коли він занадто низький, самі струни під час взаємодії за смичком будуть гудіти; враховуються й самі струни, матеріал їхнього виготовлення — найбільш поширені сталеві, але скрипалі-початківці часто користуються синтетичними, вони більш пластичні, міцніші, дешевші та простіші в користуванні; такі струни звучать «багато», а також відрізняються особливою «чуйністю» під час взаємодії зі смичком; гриф та лад також впливають на можливості відтворення інструменту, але від налаштування не залежать; варто лише вибрати інструмент, гриф якого буде створений із масиву натурального дерева й питання з грифом буде вирішене.
  7. Питання використання. «Підборіддя» скрипки повинно підходити до підборіддя гравця й бути максимально зручним. В ідеалі — необхідно спробувати зіграти, прикласти скрипку до тіла, відчути інструмент. Враховуйте, що інструмент повинен забезпечувати плечовий відпочинок, такий важливий для початківців, щоби вони менше втомлювалися, могли впродовж багатьох годин занять вдосконалювати свої вміння.
  8. Питання звучання. Так є ще одне питання, яке ви повинні вирішити до купівлі скрипки. Важливо, щоби вам подобалося саме звучання його інструменту. Оскільки скрипки переважно виготовляються з органічних матеріалів, у кожного інструменту є власний унікальний звук. До того, як купувати такий інструмент, дізнайтеся якомога більше про його звучання. На сьодні це можна зробити й без походу в магазин: Ютуб та Гугл добряче всім допомагають, а якщо вони не допоможуть — ми зможемо самі записати для вас «голос» обраної моделі скрипки!

Дотримуйтесь цих порад, не нехтуйте допомогою, не зважайте сильно на ціну, і ви зможете підібрати підходящий смичковий інструмент, що буде слугувати вашим творчим потребам не один рік.

Написати відгук
Рейтинг