Трембіта та Орфей - 00000001

Як обрати мікрофон?

Вибір мікрофона має відповідати вимогам, які висуває конкретний покупець. Мова йде про прилад, який пристосований до перетворення звукових коливань на електричні. Модель може бути зорієнтована на передачу звуку на відстані або професійний запис у студійних умовах. Тож давайте поговоримо про те, як обрати мікрофон.


Вибір мікрофона має відповідати вимогам, які висуває конкретний покупець. Мова йде про прилад, який пристосований до перетворення звукових коливань на електричні. Модель може бути зорієнтована на передачу звуку на відстані або професійний запис у студійних умовах. Тож давайте поговоримо про те, як обрати мікрофон.

Основні види мікрофонів

Потенційна якість звуку сильно залежить від правильного вибору записуючого приладу. Важливо розуміти, що під час покупки недостатньо орієнтуватися лише на ціну чи бренд товару. Необхідно чітко розуміти цілі покупки та її відповідність наступним класифікаціям.

На сучасному ринку є такі різновиди мікрофонів:

  • мікрофон для комп’ютера. Головна перевага такого типу обладнання — це економічність. Крім того, такі мікрофони зручні у використанні та в більшості випадків не вимагають виконання додаткових налаштувань. З іншого боку, цей різновид апарутури надзвичайно чутливий до сприйняття зовнішніх шумів. Деякі нові моделі наділені спеціальною функцією — зниження зовнішніх шумів. Водночас такий мікрофон не пристосований для отримання якісного звуку навіть у студійних умовах;

  • радіомікрофон. Цей різновид розрахований на передачу звуку на відстані. Радіосистеми зручно використовувати під час виступів на сцені через те, що вони майже не обмежують рухів артистів. Купівля якісної радіосистеми звільняє від необхідності самостійного збору системи та купівлі додаткових деталей. Перш за все – так званого ресивера. Ціна на безпровідний мікрофон залежить від показника частотного діапазону;

  • студійний мікрофон. Такий різновид представлений найбільшою кількістю моделей на ринку. Насамперед, слід зазначити, що студійні мікрофони поділяються на ті, що орієнтовані на запис голосу, та ті, що орієнтовані на запис музичних інструментів. Далі прилад слід обирати, залежно від його направленості. Це означає, що мікрофон може бути орієнтованим на одне або декілька джерел звуку. Окремі моделі навіть можуть використовуватися під час запису треків із живих концертів.

Ще одна класифікація студійних мікрофонів стосується способу перетворення звуку на відповідний сигнал:

  • конденсаторні. Використовуються під час роботи з акустичними інструментами та голосом;
  • динамічні. Такі мікрофони необхідні для запису партій електронних гітар та барабанних установок;
  • стрічкові. Найменш розповсюджений тип, орієнтований на запис духових інструментів. На такий мікрофон також зручно записувати певні типи гітар, які відрізняються дещо пом’якшеним звуком.

Музичний магазин «Трембіта» пропонує широкий вибір мікрофонів, завдяки чому кожен музикант зможе знайти справді оптимальну модель. У клієнтів є можливість ознайомитися з асортиментом «Трембіта» та «Орфей» онлайн, або ж завітати до магазину у Львові.

Найвідоміші бренди мікрофонів

Найбільш популярними є мікрофони таких виробників:

  1. Sennheiser. Моделі цього виробника найчастіше орієнтовані на запис вокалу. Завдяки тому, що мікрофони наділені якісною функцією поглинання шумів, їх також часто використовують диктори для запису промов. Також моделі відрізняються міцним корпусом, що позитивно впливає на експлуатаційний період моделі;
  2. Shure. Варто розглянути мікрофони від цього виробника, якщо клієнт знаходиться в пошуку динамічного типу. Більшість екземплярів оснащені внутрішньою системою захисту від механічного впливу. Мікрофони торгової марки Shure демонструють високу якість записів публічних виступів. Також існує безліч моделей, які мають вузьку спеціалізацію стосовно запису того чи іншого інструменту. Купити одну з найфункціональніших моделей - Shure SM 58 у Львові на найкращих умовах можна в магазині  «Трембіта».
  3. AKG. Виробник демонструє багато вдалих прикладів універсальних мікрофонів. Це говорить про те, що моделі можуть використовуватись як на сцені, так і на студії звукозапису. Основною перевагою мікрофонів AKG є підвищена чутливість до головного джерела звуку.
  4. Rode NT. Загалом ця компанія спеціалізована на виробництві студійних конденсаторних мікрофонів. Попри те, що більшість моделей мають доволі складну конструкцію, процес їх налаштування не займає багато часу. Ще одна особливість пристроїв від Rode N полягає у тому, що вони комплектуються фірмовими поп-фільтрами, тримачами та іншими необхідними аксесуарами;
  5. Audix. В асортименті цього виробника значно частіше можна знайти динамічний тип, в тому числі – радіомікрофони. Внаслідок того, що більшість моделей має розширений динамічний діапазон, відтворений звук буде гарантовано відрізнятися природністю та насиченістю. Ще одна перевага, на якій варто зосередити увагу – це форма пристроїв, комфортна для повсякчасного використання.

Знайти моделі цих брендів ви завжди зможете в каталозі інтернет-магазину «Трембіта».

Вибір мікрофона для конкретних цілей

Обирайте правильні моделі, залежно від основного призначення приладу:

  • для запису промовBehringer C-1відрізняється чітким поділом джерел звуку. Якщо покупець цікавиться бездротовою радіосистемою для можливості запису розмовного тексту, він може купити студійний мікрофон Sennheiser XSW 35 CAKG P120 створений для ідеального сприйняття звуку, але переважно – в студійних умовах;
  • для запису вокалуShure SV 100 – найбільш універсальна модель мікрофону, яка демонструє високі показники якості звуку як вокалу будь-якого тембру, так і гри акустичних інструментів. Купити Shure SV 100 у Львові з можливістю попереднього огляду можна в магазині «Трембіта». Shure BETA98ADC – модель, яка наділена блокуванням виникнення зворотного зв’язку, тому оптимальна для запису вокальних партій навіть поза межами студії. Ще одна модель зі стабільно високою якістю сигналу – Sennheiser E 845 S.
  • для запису інструментів. Якщо у ваших планах — запис партій барабанів, то майже ідеальна модель мікрофона в такому випадку — Shure BETA52AAKG P3S — бюджетний варіант для запису музичних інструментів, який у тому числі може використовуватись у якості радіомікрофона. Якщо ж клієнт планує запис доріжок електрогітар, йому варто зупинитися на Beyerdynamic M 59 S.

У випадку коли у вас є певні складнощі щодо вибору того чи іншого мікрофона, ви завжди можете звернутися до співробітників магазину «Трембіта». Це — місце, де вам допоможуть придбати пристрій для повноцінного задоволення конкретної потреби.

Написати відгук
Рейтинг