Як обрати губну гармошку?

Несамовиті блюзові мелодії, що пронизують до душі, чарівний джаз, а також танцювальні ритми — губна гармошка здатна полонити душу слухача в будь-якому стилі виконання. Але в кожної — свій шарм і свої особливості. Губна гармошка відрізняється не тільки за тональністю. Їх є кілька видів, вони мають різну внутрішню будову, своє призначення (блюзова, джазова тощо), певний рівень якості ( для навчання, професійна губна гармонь або гармоніка для хобі). Також для багатьох важливий бренд виробника — Hohner, Maxtone та інші.

рекомендовані товари
Гармошка губна (діатонічна) HOHNER M560056 Special20 classic E

Діатонічна губна гармошка, яку виготовляють з 1970-го року. Це перша губна гармошка з пластиковим ко..

1 211 грн. Без НДС: 1 211 грн.

Гармошка губна (діатонічна) SEYDEL Session Standard C 10201C

Блюзова гармоніка з стійкими до корозії язичками з нержавіючої сталі, ергономічними кришками і пласт..

1 662 грн. Без НДС: 1 662 грн.

Гармошка Hohner М50401 C Silver Star

Діатонічні гармошки фірми Hohner відомі своєю якістю і прекрасним звуком. Діатонічні губні гармошки ..

714 грн. Без НДС: 714 грн.

Гармошка губна (діатонічна) YAMAHA 15T 15 отвір

15 отворівДвостороння (акордова/ діатонічна)..

606 грн. Без НДС: 606 грн.

Несамовиті блюзові мелодії, що пронизують до душі, чарівний джаз, а також танцювальні ритми — губна гармошка здатна полонити душу слухача в будь-якому стилі виконання. Але в кожної — свій шарм і свої особливості. Губна гармошка відрізняється не тільки за тональністю. Їх є кілька видів, вони мають різну внутрішню будову, своє призначення (блюзова, джазова тощо), певний рівень якості ( для навчання, професійна губна гармонь або гармоніка для хобі). Також для багатьох важливий бренд виробника — Hohner, Maxtone та інші.

Різні види губної гармошки: коротко про основне

Гра на губній гармошці відбувається шляхом вдування і видування потоків повітря крізь отвори на інструменті. Кожен із них — це окрема нота. Губи музиканта можуть із різною швидкістю переміщатися по губній гармошці й навіть захоплювати кілька отворів одночасно, видаючи різні звуки.

Кожен отвір на губній гармошці зазвичай позначається цифрою. Якщо брати діотонічні музичні інструменти цього типу, то отворів десять. Щоби грати, музикант повинен повернути губну гармошку цифрами догори, а отворами до себе. Так більш низькі ноти будуть знаходиться зліва, високі — відповідно, справа. Чим нижче значення цифри над отвором — тим нижче нота.

Влаштована губна гармошка досить нескладно. Корпус з’єднує дві пластини (зверху і знизу), на них розташовані язички. Через коливання повітря на цих язичках виходить звук губної гармошки. На верхній пластині знаходяться язички, які видають звук коли повітря продувається крізь отвори вперед, на нижній — назад (втягується в себе).

Є різні види губних гармошок, виділяють три основні групи:

  • губна гармошка тремоло;
  • діатонічна губна гармошка;
  • хроматична гармоніка.

Тремоло — це губна гармошка, особливістю якої є розстроєні відносно один одного язички на кожній ноті. Це дає досить специфічну можливість. Ці губні гармошки кращі  для створення ефект тремоло, тремтячий звук. Мало які музичні інструменти можуть давати такий ефект, серед найвідоміших — струнні.

Губна гармошка тремоло дає змогу відтворити ноти тільки з «білих» клавіш фортепіано. «Чорних» на ній немає. Через таку будову, ця губна гармошка дуже проста до освоєння, купити її — хороша ідея для початківців.

Вчитися  грати на губній гармошці можна саме на тремоло. Легко даються дитячі мелодії, також пасують народні пісні та гімни деяких країн. Серед інших видів цих музичних інструментів тремоло кращі саме як губні гармошки для хоббі, хоча є професійні виконавці, що цінують їх за унікальний звук.

Хроматична губна гармошка серед цих музичних інструментів — протилежність тремоло. На ній є всі ноти, що присутні на «білих» і «чорних» клавішах фортепіано.

Купити хроматичну губну гармошку Hohner, Maxtone чи іншого бренду доцільно, якщо ви прихильник гри на професійних музичних інструментах та хочете грати складні класичні мелодії, джазову музику тощо. Однак для цього потрібно мати хорошу музичну освіту та вміти читати ноти. Ця губна гармоніка для початківців може здатися занадто складною, порівняно, наприклад, з тремоло. Але освоївши хроматичну, можна пишатися справді гарним рівнем вміння гри на губній гармошці.

Зазвичай гармоністи, які зараз грають на хроматичній, радять купити для початку діатонічну губну гармошку Maxtone, Hohner, Suzuki чи іншого бренду. Це має практичний сенс. Є складні прийоми, як-от вібрато чи бенди, їх складно довго розучувати на хроматичній губній гармошці, не пошкоджуючи язички. А от діатонічні музичні інструменти цього типу в цьому кращі й легші. Прийоми на губній гармошці можна розучувати так довго, як буде зручно.

Діатонічні губні гармошки найбільш популярні серед цих музичних інструментів. Вони визнаються як кращі за інших у співвідношенні якості гри та доступності освоєння. Можна купити її та грати будь-яку музику: присутні всі ноти хроматичного ряду.

Відомі виконавці блюзу дуже популяризували діатонічну губну гармошку, часто надаючи перевагу музичним інструментам Hohner, Suzuki, Maxton чи інших виробників. Це не дивно, адже діатонічна губна гармонь ідеально вписується в музику епохи активного розвитку блюзу.

Як правильно вибрати й купити губну гармошку: основні нюанси

Купити відповідну губну гармошку Maxtone, Hohner, Suzuki, Fender, Yamaxa, Dunlop чи іншу, беручи до уваги тип моделі та інші характеристики, не складно. Варто враховувати такі моменти:

  • кращі музичні інструменти для початківців — це ті, що мають тональність «до мажор», більшість навчальних посібників із гри на губній гармошці підібрані під неї;
  • діатонічну губну гармошку купити можна й  у тональності «Cі мажор» — вона застосовується в навчальних матеріалах саме по цьому виду музичних інструментів;
  • купити найдешевший чи найдорожчий варіант, думаючи, що ціна відповідає рівню складності музичних інструментів погана ідея, варто орієнтуватися тільки на власні запити до гри на губній гармошці та особливості моделей.

Працівники магазину «Трембіта» готові допомогти вибрати кращі варіанти музичних інструментів для гри на губній гармошці. Потрібно тільки вибрати, що для вас є головним. Тут можна знайти й купити потрібну губну гармошку Maxtone, Hohner, Suzuki, Fender, Yamaxa, Dunlop чи іншого бренду, обираючи серед безлічі моделей.

Написати відгук
Рейтинг