Трембіта та Орфей - 00000001

Радіосистеми, радіомікрофони, різновиди та особливості застосування

Радіомікрофони (бездротові мікрофони чи радіосистеми) складають потужну конкуренцію дротовим пристроям. Ними зручніше користуватися, бо не потрібно носити за собою довгі та важкі проводи. Завдяки таким пристроям користувач отримує більшу свободу руху. Всередині мікрофона міститься радіопередавач, який віддає звук на розташований поблизу приймач через антену. Вона може бути вбудованою чи перебувати назовні. У ресивера (приймача) обов’язково є видима антена. Його робоча частота відповідає частоті мікрофону. Вимірюється цей показник у мегагерцах (МГц, MHz). 

Радіомікрофони (бездротові мікрофони чи радіосистеми) складають потужну конкуренцію дротовим пристроям. Ними зручніше користуватися, бо не потрібно носити за собою довгі та важкі проводи. Завдяки таким пристроям користувач отримує більшу свободу руху. Всередині мікрофона міститься радіопередавач, який віддає звук на розташований поблизу приймач через антену. Вона може бути вбудованою чи перебувати назовні. У ресивера (приймача) обов’язково є видима антена. Його робоча частота відповідає частоті мікрофону. Вимірюється цей показник у мегагерцах (МГц, MHz). Він здатен досягати кількох сотень одиниць. Приймач підключається до звукового обладнання через кабель та вмикається від електромережі.

Радіосистеми: конструкція та цінова градація

Радіосистеми складаються з передавача, приймача та мікрофона. Мікрофони, у корпус яких інтегровані антена та трансміттер, називають ручними. Зазвичай їх використовують на концертах — для промов та вокалу. Радіомікрофони володіють такими якостями, як:

  • значний радіус дії;
  • висока чутливість;
  • мінімізація зовнішніх шумів.

Звук можна коригувати частотою передачі сигналу, хоча зазвичай налаштування автоматичні. Підключається радіосистема до мережі чи акумулятора. Варто зазначити, що досить висока ціна виправдовує себе функціональністю та надійністю. Інтернет-магазин TOS (“Трембіта” та “Орфей”) пропонує пристрої різних цінових сегментів від різних виробників. Менеджери нададуть вам розгорнуту консультацію та допоможуть здійснити купівлю. Доставка здійснюється у всі регіони України.

Побутові та професійні радіомікрофони — можливості та призначення

Існують радіомікрофони різного рівня:

  • побутового;
  • професійного.

Побутові радіосистеми працюють за принципом «plug and play» («вмикай та грай») та мають виключно налаштування вихідної гучності. У пристроїв професійних серій на ресивері та на самому мікрофоні можна встановити потрібні налаштування для кожного елементу окремо. Тобто один ресивер здатен обслуговувати 10 і більше мікрофонів. Якість сигналу та звуку, який ним передається, вища, ніж у побутових пристроїв. До речі, для проведення серйозних концертів використовують цифрові радіосистеми з професійної серії.

Радіосистеми — сфери використання та особливості роботи

Радіосистеми — багатофункціональні, тому використовуються не тільки в шоу-бізнесі, організації концертів, різних заходів та презентацій та й у діяльності деяких компаній. Бездротова мережа значно полегшує роботу виконавця, особливо, якщо доводиться постійно переміщатися. Радіосистеми професійної серії мають кілька каналів частоти, тому кілька систем можуть функціонувати не заважаючи одна одній в одному діапазоні. Таке рішення з’явилося нещодавно, проте стало справжнім проривом у звуковій індустрії.

Обираючи радіосистеми варто врахувати сферу використання. Якщо вона потрібна вокалісту, повинна включати радіомікрофон. Коли такий пристрій призначається для проведення конференцій та презентацій, мікрофон потрібен легкий, компактний та комфортний аби його було зручно тримати в руці. У випадку проведення фітнес та спортивних заходів, до решти характеристик варто додати стійкість до вібрацій та виділень поту. Для гри на гітарі виріб повинен мати роз’єми для підключення електрогітари.

Радіосистеми розділяють на кілька видів, залежно від сфери використання:

  1. Вокальні. Мають найбільший асортимент. Потужність системи обирається залежно від відстані між її елементами. Якщо радіосистема буде використовуватися багатьма музикантами, варто перевірити, що частоти не будуть перетинатися та заважати. У такому випадку виробники маркірують пристрої, нумеруючи канали. До речі, розроблені спеціальні таблиці для визначення каналів. Вони допоможуть узгодити роботу частот.
  2. Інструментальні. Варто розглянути на прикладі гітарних радіосистем. Головна їхня відмінність — у наявності спеціального виходу для ввімкнення інструменту та вхідного супротиву, сумісного до цього виходу. Існують радіосистеми з однією антеною, з невеликим радіусом дії. Якщо плануєте активно пересуватися, купуйте пристрій із 2-ма антенами. Корпус передавача закріплюється на тілі музиканта та з’єднується з джеком, вставленим у вихід гітари. Такі радіосистеми інколи виготовляються у формі педалі на підлогу.
  3. Система вушного моніторингу. Використовуються в монофонічному режимі. Тобто через обидва навушника проходить однаковий сигнал. За потреби можна використовувати режим стерео. У цьому випадку чути більш реальний звук, такий, який надходить до аудиторії через портали. Стереосигнал буде корисним для піаніста, який зможе повністю контролювати звучання інструменту. Монофонічні радіосистеми працюють у режимі моно, стереосистеми — у моно та стерео.

Деякі радіосистеми комплектуються невеликим передавачем зі спеціальним кріпленням. Їх можна використовувати під час занять аеробікою та фітнесом. Такі конструкції дозволяють вільно пересуватися. Проте їхнє призначення значно ширше. Тим більше, існує кілька варіантів кріплення мікрофону:

  • на голову;
  • з ручними мікрофонами;
  • на петлицю.

До речі, петличні мікрофони часто використовують телеведучі. Вони дуже схожі на інструментальні радіосистеми з натільним передавачем. Такі мікрофони на кліпсі з’єднуються з передавачем кабелем. Головні мікрофони підходять музикантам, яким потрібно звільнити руки. Такі пристрої можуть бути портативними, кабельними чи цифровими. Останній варіант — найновіший. Вони мають чимало переваг у порівнянні з аналоговими. Наприклад, не втрачають якості навіть за умови зміни сигналу, володіють великим динамічним діапазоном. Обираючи радіосистеми варто почитати відгуки, поради досвідчених людей чи користувачів подібної техніки.

Написати відгук
Рейтинг